واردات و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک: مراحل، هزینه و مجوزهای لازم

واردات و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک: مراحل، هزینه و مجوزهای لازم

واردات و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک: مراحل، هزینه و مجوزهای لازم

واردات و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک: مراحل، هزینه و مجوزهای لازم

7 خرداد1402
واردات و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک: مراحل، هزینه و مجوزهای لازم

ترخیص لوازم ورزشی از گمرک چگونه انجام می شود؟

شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس در زمینه ترخیص لوازم ورزشی از گمرک فعالیت می کند. واردات لوازم ورزشی با توجه به تغییراتی که به شکل روزانه در این نوع لوازم به وجود می آید، اهمیت زیادی دارد.

ترخیص کالا از گمرک با طی کردن مراحل قانونی قابل انجام است. این ضوابط و شرایط در مورد ترخیص لوازم ورزشی از گمرک نیز وجود دارد و باید رعایت شود. لوازم ورزشی انواع مختلفی دارند. برخی از این لوازم برای ورزش های هوازی، بعضی دیگر مربوط به بدنسازی و حجم دهی عضلات هستند. در برخی از موارد نیز صادرات کالای ورزشی در نوع خاصی از کالا انجام می شود. صادرات این نوع کالاها نیز نیاز به راهنمایی
شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس دارد.

واردات لوازم و تجهیزات ورزشی در بیشتر موارد از کشورهایی مثل چین، امارات، ترکیه، کشورهای اروپایی و... انجام می شود. با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از این تجهیزات از چین، امارات و... وارد کشور می شود، ترخیص کالا از گمرک بوشهر اهمیت پیدا می کند.


مراحل ترخیص لوازم ورزشی از گمرک

ترخیص لوازم ورزشی از گمرک با مجوز

برای ترخیص لوازم ورزشی از گمرک ابتدا باید بدانید که برخی از لوازم و تجهیزات ورزشی برای ترخیص نیاز به دریافت مجوز دارند. این مجوز باید از وزارت ورزش و جوانان دریافت شود. برای ترخیص کالا لازم است ابتدا بخشنامه های مربوط به سازمان و ارگان ها را مطالعه کنید. در ادامه نیز باید ضوابط، قوانین و شرایط درج شده در این نوع بخشنامه ها را رعایت کنید. در این صورت می توانید تجارتی ایده آل و پرسود به دست آورید. اغلب بخشنامه ها مدام در حال تغییر و تحول هستند، بنابراین لازم است برای اطلاع از این تغییرات، ابتدا با کارشناسان شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس ارتباط بگیرید.

مجموعه لوازم ورزشی

ترخیص لوازم ورزشی از گمرک می تواند لوازم و تجهیزات زیر را در بر بگیرد:
 • ترخیص لوازم ورزشی هوازی
 • ترخیص لوازم ورزشی مربوط به باشگاه ها
 • ترخیص تجهیزات ورزشی مربوط به بدنسازی
 • ترخیص لوازم و تجهیزات ورزشی مخصوص فضای باز
 • ترخیص تجهیزات مربوط به ورزش های تخصص
 • ترخیص انواع دوچرخه
 • ترخیص مربوط به انواع تردمیل
 • ترخیص انواع توپ (توپ بسکتبال، توپ پینگ پنگ، توپ هندبال، توپ والیبال و...)
 • ترخیص راکت های بدمینتون و پینگ پنگ
 • ترخیص لوازم ورزشی خانه
 • ترخیص لوازم و تجهیزاتی مثل میز تنیس، راکت، روکش و..
 • ترخیص تجهیزات و لوازم جانبی ورزشی
 • ترخیص انواع لباس های مخصوص رشته ورزشی مثل تکواندو، کاراته و...
 • ترخیص تجهیزات شنا مثل تیوپ، مایو، عینک شنا و...
 • ترخیص انواع مکمل بدنسازی و ورزشی
 • ترخیص لوازم مربوط به اسکیت و اسکی
 • ترخیص لوازم ورزشی گلف

بسیاری از بازرگانان و تجار تمایل دارند ترخیص لوازم ورزشی از گمرک را خود به تنهایی انجام دهند. واقعیت امر این است که انجام چنین فرآیندهایی بدون کمک گرفتن از شرکت بازرگانی معتبر و مطمئن مانند طاها فیدار خلیج فارس غیر ممکن می باشد.


برای ترخیص لوازم ورزشی از گمرک به چه مدارکی نیاز دارید؟

هر کالای گمرکی و خریداری شده از کشور خارجی، مشمول قوانین و مدارک خاصی می شود. اگر بازرگانی بدون اطلاع از ضابطه ها و قوانین اقدام به ترخیص کالا کند، با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهد شد. در برخی از موارد نیز احتمال دارد کالاهای وارد شده تا مدت زمان زیادی در گمرک باقی بماند. این موضوع برای بازرگانان چندان خوشایند نیست و آن ها را دچار خسران می کند.
مجوز ها و مدارک لازم برای واردات و ترخیص تجهیزات ورزشی از گمرک

ترخیص کار با تجربه برای ترخیص تجهیزات ورزشی از گمرک

بعد از اینکه اطلاعات لازم در مورد مدارک ترخیص لوازم ورزشی از گمرک را به دست آورید، حالا باید کار را به ترخیص کار گمرک بسپارید. ترخیص کار لوازم ورزشی گمرک در این زمینه اطلاعات و تجربه زیادی دارد، بنابراین می تواند به شما کمک زیادی در زمینه ترخیص کالا کند. ترخیص کار تمام موارد لازم برای ثبت سفارش کالا و ترخیص لوازم ورزشی از گمرک را انجام می دهد. در نهایت نیز ترخیص کار لوازم ورزشی را به محل درخواست شده در قرارداد به کمک وسایل نقلیه کم هزینه ارسال خواهد کرد.

اهمیت ترخیص کار حرفه ای و با سابقه چیست؟

ترخیص کار در زمینه ترخیص لوازم ورزشی از گمرک نقش مهمی دارد، چون بدون بهره مندی از معلومات و اطلاعات این فرد، امکان ترخیص راحت و بدون دردسر کالا وجود ندارد، همچنین روند ترخیص با خلل و مشکل مواجه خواهد شد. این موضوع باعث افزایش هزینه های در نظر گرفته شده برای انبارداری خواهد شد.

ترخیص کار برای ترخیص لوازم ورزشی از گمرک

پرداخت هزینه برای ترخیص لوازم ورزشی از گمرک

ترخیص لوازم ورزشی از گمرک نیاز به پرداخت هزینه دارد. این پرداخت توسط ترخیص کار لوازم ورزشی انجام می شود. قیمت در نظر گرفته شده برای کالاهای ورزشی مطابق با کد تعرفه گمرکی هر کالا تعیین می شود. ترخیص کار برای محاسبه هزینه گمرک، ابتدا کد تعرفه گمرکی کالا را در نظر می گیرد و آن گاه هزینه مربوط به ترخیص کالا را محاسبه می کند.بهترین شرکت برای ترخیص کالا از گمرک، چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین شرکت برای ترخیص لوازم ورزشی از گمرک باید چندین ویژگی مهم را داشته باشد. در این صورت می توان به شرکت اطمینان کرد.
 • شرکت بازرگانی باید در مورد تبصره و قوانین گمرک اطلاعات لازم را داشته باشد.
 • پرسنل این شرکت باید با سابقه، با تجربه و کاملاً حرفه ای باشند.
 • مشاوره ترخیص از جمله خدماتی است که یک شرکت بازرگانی معتبر و مطمئن می تواند به شما ارائه کند.
 • یک شرکت معتبر و کاربلد در کمترین زمان ممکن، اقدام به خروج کالا از گمرک می کند.


هزینه ترخیص کالاهای ورزشی چگونه محاسبه می شود؟

کالاهای ورزشی با توجه به وزن، حجم، نوع کیفیت و تعدادی که دارند، مشمول هزینه گمرک می شوند. مسلماً هر چه این وسایل و تجهیزات کیفیت بیشتری داشته باشند، به همان نسبت هزینه گمرکی بالاتری دارند.


ترخیص لوازم ورزشی از گمرک چقدر زمان می برد؟

مدت زمان ترخیص لوازم ورزشی از گمرک با توجه به اعتبار شرکت بازرگانی و اطلاعات بازرگان تعیین می شود. هر چه بازرگان اطلاعات بیشتری در زمینه ترخیص کالا داشته باشد و شرکت خدمات بهتری ارائه کند، مدت زمان ترخیص کالا کمتر خواهد بود. اگر کالا در مدت زمان کوتاهی ترخیص شود، به سود بازرگان خواهد بود.مقالات مرتبط:
واردات و ترخیص ام دی اف (MDF) از گمرک
ترخیص بلبرینگ از گمرک
واردات موبایل
هزینه حمل بار از چین به ایران
حمل یکسره کالا در گمرک چیست
ترخیص گیربکس از گمرک

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا