ترخیص و واردات ماشین آلات صنعتی از گمرک

ترخیص و واردات ماشین آلات صنعتی از گمرک

ترخیص و واردات ماشین آلات صنعتی از گمرک

21 اردیبهشت1399
ترخیص و واردات ماشین آلات صنعتی از گمرک

در ایران ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک از آنجایی که میزان واردات آنها بسیار زیاد است، با دقت و حساسیت بیشتری انجام می شود. مجوزهایی که برای ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک مورد نیاز است بسیار مهم می باشد و به همین دلیل هر فردی که واردات این کالاها را به کشور ایران داشته باشد باید تمامی مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کند.
 

تعرفه های ترخیص و واردات ماشین آلات صنعتی از گمرک 


افرادی که وارد کننده ماشین آلات صنعتی می باشند باید برای ترخیص کردن کالاها با کدهای تعرفه این دسته از ماشین آلات آشنایی داشته باشند. هر یک از انواع ماشین آلات صنعتی دارای کدهای متنوعی می باشند که اگر با کدهای آنها آشنایی نداشته باشید زمان ترخیص کالا از گمرک بدون شک با مشکل مواجه خواهید شد. شناسایی کردن این کدها بسیار حرفه ای می باشد و اهمیت آن هم بسیار زیاد است، چرا که بر اساس آن کد تعرفه اعلام شده هزینه های گمرکی آن کالا مشخص می شود.

برخی تعرفه های ترجیحی و دیگر هزینه هایی که مربوط به واردات می باشد به آن کد بستگی دارد. بنابراین باید به خوبی بدانید افرادی که وارد کننده آن کالاها می باشند اگر با کد تعرفه کالا آشنایی نداشته باشند باید خسارت های زیادی را پرداخت کنند. در برخی از موارد گمرک زمانی که متوجه شود شما کد تعرفه آن کالا را ندارید امکان دارد آن کالا را به عنوان کالای قاچاق نیز بشناسد. بر این اساس به این نکته بسیار مهم در زمان ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک باید دقت بسیاری داشته باشید تا هرگز دچار مشکل نشوید. 


مطلب پیشنهادی : گروپاژ در ترخیص کالا به چه معناست؟


ترخیص ماشین آلات از گمرک
 

خدمات شرکت ها ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک  


برخی از شرکت ها هستند که در زمینه ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک تجربه و تخصص بسیار زیادی دارند. برخی از مهمترین خدمات آنها عبارت می باشد از :
 

1. مشاوره 


شما در زمینه واردات هر نوع ماشین آلات صنعتی که بخواهید وارد کشور کنید می توانید با کارشناسان شرکت مشورت کنید. مشاوران و کارشناسان در مورد هر نوع ماشین آلات صنعتی اطلاعات کاملی دارند و به همین دلیل می توانند در مورد خرید آنها راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. هر نوع مشاوره در مورد ماشین آلاتی که شما می خواهید  وارد کشور کنید توسط مشاوران رایگان می باشد و نیازی نیست شما هزینه ای را پرداخت کنید.
 

2. اخد مجوز 


بدون شک همه شما به خوبی می دانید که برای ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک مجوزهای زیادی نیاز است و شما باید آنها را داشته باشید. ولی اگر واردات کالاهای خود را به شرکتی که در این زمینه تجربه و تخصص دارد بسپارید نیازی نیست شما آن مجوزها را دریافت کنید و به دنبال مراحل اداری آن بروید. در واقع شرکت ها از وزارت صنعت اخذ معافیت دارند و به راحتی می توانند ماشین های صنعتی را بدون دشواری وارد کشور ایران کنند.
 

3. آشنایی با تعرفه کدهای ماشین آلات 


 اینکه شما برای ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک با کد تعرفه آن آشنایی داشته باشید امر بسیار مهمی می باشد و بدون شک شما با با تمامی کدهای ماشین آلات صنعتی آشنایی ندارید. شرکت ها در مورد تمامی این تعرفه کدها اطلاعات دارند و می توانند در این زمینه به شما مشاوره حرفه ای ارائه دهند. هر نوع ماشین آلات صنعتی ویژگی های مختلفی دارد و برای واردات آنها باید کد تعرفه تخصصی که دارند را دریافت نمایید.

برای ترخیص انواع کالای گمرکی خود با مشاوره بازرگانی گروه طاها فیدار خلیج فارس در تماس باشید.
 

4. ترخیص قطعات اولیه از گمرک 


بعد از مدتی که شما از ماشین آلات صنعتی استفاده می کنید، امکان دارد که برخی از قطعات آن مشکل شود و نیاز به تعویض داشته باشد. بدون شک ماشین آلاتی که از کشورهای دیگر وارد می شود قطعات آن هم باید از کشور مبدا وارد شود. بر همین اساس علاوه بر ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک شما به ترخیص کردن قطعات آن هم نیاز دارید. برای ترخیص کردن قطعات هم شما می توانید به شرکت ها سفارش های خود را ارائه دهید تا در کمترین زمان کالاهای مورد نظر خود را دریافت نمایید.

مطلب پیشنهادی : ارزش گمرکی چیست؟


ماشین آلات صنعتی


 

5. وجود شعبه در گمرک بندرعباس و خرمشهر 


گمرک بندرعباس و گمرک خرمشهر از جمله مهمترین گمرک های کشور ایران می باشد که برای ترخیص ماشین آلات صنعتی باید به این شهرها مراجعه کنید. اینکه شما به تنهایی بخواهید تمامی اقدامات لازم را در این گمرک برای ترخیص کالای خود انجام دهید، بدون شک دشواری های زیادی دارد. ولی برخی از شرکت هایی که  در زمینه ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک سال ها تجربه دارند و یا این که در این زمینه تخصص لازم را دریافت کرده باشند، در هر یک از این گمرکات شعبه خاص خودشان را دارند. نیروهایی که در این شعبات حضور دارند بسیار حرفه ای هستند و به همین دلیل در کمترین زمان می تواند ماشین آلات صنعتی سفارش داده شما را ترخیص نمایند. 
 

واردات ماشین آلات صنعتی از چین  


 جالب است بدانید که بیشترین ماشین آلات صنعتی که از گمرک ترخیص می شود از کشور چین وارد می شود. در واقع میزان ورودی کالاهایی که از کشور چین می باشند امروزه بسیار رشد کرده است و هر نوع مواد اولیه هم امکان دارد از کشور چین وارد شود. شرکت هایی که در زمینه ترخیص کردن ماشین آلات صنعتی فعالیت می کنند با کشور چین و فروشندگانی که ماشین آلات صنعتی تولید می کنند ارتباط دارند و می توانند با بهترین قیمت آن ماشین آلات را خریداری نمایید.

به خوبی می دانیم که برای خرید کالاهای وارداتی باید از کشوری کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنیم که کشور ایران ورود آن کالاها را بپذیرد. کشور چین از جمله کشورهایی می باشد که کالاهای بسیار زیادی وارد کشور ایران می کند و به همین دلیل کشور ایران هم درخواست و سفارش های خود را به این کشور ارائه می دهد. ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک که وارداتی چین باشد بسیار آسان تر از کشورهای دیگر می باشد، البته از کشورهای دیگر هم می توانید ماشین آلات صنعتی را سفارش دهید و شرکت سفارش شما را به طور کامل پیگیری می کند.
 

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.
 

نظرات

با سلام میخوام دستگاه از کشور روسیه یا این که چین نمیدونم کدومش وارد کشور کنم و هیچ اطلاعی ندارم و قصد دارم پیگیر و این کارو عملی کنم ممنون میشم راهنمایی کنید منو

با سلام میخوام دستگاه از کشور روسیه یا این که چین نمیدونم کدومش وارد کشور کنم و هیچ اطلاعی ندارم و قصد دارم پیگیر و این کارو عملی کنم ممنون میشم راهنمایی کنید منو

ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا