ترخیص و واردات تخصصی پیچ و مهره

ترخیص و واردات تخصصی پیچ و مهره

ترخیص و واردات تخصصی پیچ و مهره

28 مهر1399
ترخیص و واردات تخصصی پیچ و مهره


ترخیص کالا( Customs Clearance) به کلیه تشریفات و اقداماتی گفته می شود که در آن اجناس و کالا ها به گمرک وارد و آزادسازی آن ها برای صادر کنندگان یا وارد کنندگان صورت می گیرد. در این حالت این اجناس جنبه ی قانونی می یابند. فرایند ترخیص شامل چند مرحله می شود از جمله ی آن ها می توان آماده سازی اجناس، ثبت اسناد به صورت فیزیکی یا الکترونیکی برای کالاهای وارد شده و یا صادرشده، محاسبه ی وجوه اعم از سود مربوط به بازرگانی، حق العمل گمرکی، مالیات بر اجناس و کالاها، تعرفه های گمرکی و سایر تسهیلات اعطا شده توسط دولت به کلیه وارد کنندگان و صادر کنندگان اجناس و کالا ها را نام برد.

یک سوال اساسی در رابطه با این موضوع این است که در فرایند های واردات و صادرات کالا جایگاه ترخیص کالاچگونه است؟ لازم به ذکر است که این فرایند بسیار تخصصی و مهم است تا جایی که عدم آگاهی از قوانین گمرکی که دائما در حال تغییرند و سایر آیین نامه های اجرایی می تواند به بازرگان و یا خود ترخیص اجناس خسارات جبران ناپذیری وارد نماید. آموزش دیدن در این زمینه و ترخیص اجناس شامل دریافت آموزش های کلی می باشد و علاوه بر آن به تخصص در این زمینه، تجارب متعدد و صرف وقت کافی برای یادگیری نیاز دارد به همین دلیل است که سپردن فرایند انجام کار ترخیص به بازرگانی هایی که در همین بخش فعالیت می کند شما را از خسارات مصون می دارد.
 

واردات پیچ و مهره


ترخیص کالا توسط شرکت های بازرگانی هم شامل انواع کالا ها و هم یک کالای تخصصی می باشد. در همین زمینه شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس در زمینه واردات پیچ و مهره به صورت تخصصی فعالیت می کند. لازم به ذکر است که حدود ۷۰ درصد از نیز کشور به پیچ و مهره توسط واردات تامین می شود که حدود ۹۰ درصد از ان ها از کشور چین و حدود ۱۰ درصد مابقی از از کشور تایوان وارد می شود. انواع پیچ های وارداتی شامل مواردی همچون پیچ و مهره های ماشینی، MDF  فولادی، پیچ و مهره های رزوه آهن و چوب، پیچ و مهره ی کبریتی و همچنین مهره ساچمه دار و پیچ و مهره ی بال اسکرو می باشد. شما می توانید کلیه مراحل واردات این کالا را از ابتدا تا مرحله ی تحویل بار در مقصد به این شرکت بسپارید.
 
ترخیص پیچ و مهره از گمرک


بخش عمده ای از نیاز به پیچ و مهره کشور توسط واردات آن از کشو های دیگر و ترخیص کالا از گمرک تامین می شود. با وجود نیاز حدود ۷۰ درصدی کشور به این نوع کالا، وارد کردن آن تنها شیوه ی رفع این نیاز است زیرا تولید تعداد زیادی از ان ها برای کشور مقرون به صرفه نیست. همچنین نکته ی حائز اهمیت این است که ارز دولتی برای وارد کردن این کالا ارائه نمی شود. با توجه به این موارد حدود چند ماهی است که ثبت سفارش پیچ و مهره با محدودیت هایی مواجه شده است. تعرفه های گمرکی جهت ترخیص این کالا با توجه به انواع مختلف و جنس آن ها متفاوت است.به عنوان مثال تعرفه ی مربوط به پیچ های مهره خور با پیچ های خودکار متفاوت است. برای اینکه بتوان به راحتی در این زمینه فعالیت کرد لازم است که کار واردات آن به شرکت هایی که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می کنند سپرد. که این شرکت علاوه بر ثبت سفارش انواع کالا و به صورت تخصصی پیچ و مهره، در زمینه ترخیص پیچ و مهره از گمرک نیز آمادگی خود را اعلام می دارد.
 

واردات تخصصی پیچ و مهره؛ بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس


علاوه بر کار تخصصی و تشریفات مربوط به ترخیص کالا  معضلات دیگری نیز بر سر راه وارد کنندگان کالا وجود دارد. ایجاد زیرساخت های کارآمد و مورد اطمینان از گام های مهم در این فرایند است که تخصیص ارز یکی از زیر ساخت های لازم در زمینه واردات کالاست؛ نبود قابلیت های کافی در شروع کار سامانه های مربوطه و نرخ رو به افزایش ارز فرایند ورود و صدور کالا را با مشکل مواجه کرده است.

همچنین هزینه های مربوط به خرید و ثبت سفارش کالا به دلیل پیچیدگی های موجود در این زمینه، تعامل با بانک مرکزی و وجود ضعف های فراوان در بخش نامه های صادر شده از دیگر مواردی است که واردکنندگان کالا را با مشکل مواجه کرده است. با توجه موارد گفته شده و وضعیت فعلی واردات از ثبت سفارش تا تخصیص ارز از معضلات اصلی واردکنندگان است. اما وجود شرکت های بازرگانی معتبر از جمله بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس که دارنده ی ثبت سفارش انواع کالا و ثبت سفارش پیچ و مهره می باشد، این معضلات مرتفع شده اند.این شرکت آمادگی خود را جهت تایید کد آماری و تخصیص ارز از بانک مرکزی در کمترین زمان اعلام می دارد.

مطالعه بیشتر:
ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک
ترخیص خودرو از گمرک

 

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا