ترخیص کالا ارزان | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

ترخیص کالا ارزان | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

ترخیص کالا ارزان | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

24 مرداد1401
ترخیص کالا ارزان | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

ترخیص کالا از گمرک تجارتی است که این روزها درآمدی خوبی دارد و افراد زیادی نیز به آن روی آورده اند. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که ترخیص کالا دارای قوانین و مقررات زیادی است. در واقع می بایست مدارک مورد نظر فراهم شوند تا امکان ارائه کالا وجود داشته باشد. گاها پروسه فوق بسیار زمانبر و هزینه بر خواهد شد. از همین رو در کسب و کارهایی که با گمرک سرو کار دارند از مهارت و تجربه های ترخیص کار ارزان استفاده می شود تا هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جویی شود.

بدون واسطه با ترخیص کار در تماس باشید


ترخیص کالا ارزان به چه معناست؟

به صورت کلی ترخیص کالا ارزان یکی از وظایف شرکت ترخیص کالا خود دارای زیرمجموعه های بسیاری می باشد. به طور مثال ترخیص کالا از گمرک، واردات کالا، صادرات کالا و ... را می توان در این حوزه قرار داد. کالاهایی که از گمرک وارد یا خارج می شوند نیز دارای دسته های متفاوتی به قرار زیر هستند:

 • موارد ممنوعه: همانگونه که از نام آنها مشخص است، وارد کردن یا خارج نمودن آنها ممنوع می باشد.
 • موارد مشروطه: در این دسته کالاهایی قرار می گیرند که ترخیص آنها منوط به رعایت شرایط خاصی است.
 • موارد مجاز: کالاهایی در این دسته قرار می گیرند که برای ترخیص آنها نیاز به شرایط خاصی نیست و بر طبق قوانین و مقررات کلی اداره گمرک می توان آنها را ترخیص نمود.
ترخیص کالا ارزان به چه معناست

آشنایی با پروسه ترخیص کالا

ترخیص کالا ارزان امروزه نظر بسیاری از وارد کنندگان و بازرگانان را به خود جلب نموده است. اما از آنجا که کالاهای فوق بسیار متنوع هستند از همین رو ترخیص آنها نیز شرایط متفاوتی دارد. لذا شرکت هایی وجود دارند که به شما برای ترخیص کالا ارزان کمک می نمایند. این شرکت ها در زمینه های زیر به شما مشاوره داده و فعالیت های مربوط را پیگیری می نمایند:

 • اطلاعات باید در پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت شود

در نظر داشته باشید که برای ترخیص کالا ارزان لازم است تا اطلاعات مد نظر از روش دور اظهاری در پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت گردد. ثبت سفارش کالا دارای اهمیت بالایی است. در فرم دور اظهاری باید اطلاعات شخص و کالایی که قصد وارد شدن به کشور را دارد، درج گردد.

 • اسناد مربوطه باید توسط کارشناسان مجرب بررسی گردد

پس از اینکه کارشناسان مشخص شدند، اسناد دور اظهاری بررسی می شوند. این مورد برای ترخیص کالاهای صادراتی صدق می نماید. اگر شخص دارای بدهی به گمرک باشد، در این بخش کالای وی به عنوان وثیقه در نظر گرفته خواهد شد. کارهای اداری این مورد را نیز شرکت هایی که در حوزه ترخیص کالا ارزان فعالیت می کنند، انجام می دهند. در نظر داشته باشید که ارزش گذاری کالا ها نیز در این مرحله انجام می شود.

 • انجام ارزیابی ها

ارزیابی ها در انبار گمرک یا صاحب کالا انجام می شوند. برخی از کالاها نیاز به ارزیابی دقیق تر دارند. چنانچه نتیجه کار ارزیاب ها مثبت باشد، پروانه الکترونیکی با درج امضای کارشناس صادر می گردد.

 • اخذ شماره ثبت

برای ترخیص کالا ارزان لازم است تا شما شماره کوتاژ دریافت نمایید. اظهارنامه شما در این مرحله جزو اسناد رسمی گمرک قرار می گیرد.

 • صندوق
 • در این پروسه هزینه های مربوط به عوارض و ... باید به صورت فیشی پرداخت شود و ارسال شناسه واریز به صندوق صورت پذیرد. از همین رو حضور یک ترخیص کار گمرک دارای اهمیت بالایی می باشد تا این مراحل با سرعت بیشتری انجام شوند.
 • صدور پروانه

چنانچه مراحل تا به اینجا به درستی انجام شوند، پروانه سبز گمرکی صادر می شود. این پروانه قبلا به صورت فیزیکی ارائه می گردید اما اکنون به صورت الکترونیکی است.

 • خروج و ترخیص
ترخیص کار گمرک با دریافت پروانه می تواند به درب خروج مراجعه نماید. استعلام بدهی و احراز هویت در این بخش انجام می شود. اطلاعات درج شده در دفتر درب خروج ثبت می شود و سپس کالا آماده خروج خواهد شد.
ترخیص کالا ارزان

جمع بندی

در حال حاضر بحث ترخیص کالا در حوزه واردات و صادرات اهمیت بالایی دارد. در همین راستا لازم است تا به آن بسیار دقت شود. البته در نظر داشته باشید که چون دبی یکی از کشورهای فعالی می باشد که با ایران فعالیت می نماید از همین رو ترخیص کالا از دبی ارزان از دبی به ایران برای بازرگانان ایرانی بسیار مهم است. البته باید دقت نمایید که بوشهر یکی از گمرک های فعال و مهم در کشور را دارا است لذا آشنایی با ترخیص کالا از گمرک بوشهر نیز برای بازرگانان بسیار با اهمیت است.


بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به منظور تسهیل امر واردات و حذف دغدغه فکری بزرگ ترخیص برای تجار عزیز، با تکیه بر تجارب چندین ساله خود،نیروهای متخصص و ارتباطات قوی خود صفر تا صد امور واردات و ترخیص ( خدمات Door to Door) را به صورت متعهدانه و دلسوزانه بر عهده می گیرد و محموله را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه در انبار مقصد تحویل می دهد.


مقالات مرتبط
شرایط و نحوه دریافت ارز وارداتی

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا