ترخیص کالا از بندر امام خمینی

ترخیص کالا از بندر امام خمینی

ترخیص کالا از بندر امام خمینی

26 فروردین1399
ترخیص کالا از بندر امام خمینی

بندر امام خمینی یکی از بنادر مهم جنوب ایران و در استان خوزستان(شمال غرب خلیج فارس)واقع شده است. بندر امام خمینی که در گذشته با نام سربندر شناخته می شد، با مساحتی حدود 55000 هکتار و 36 برای نگهداری و ترخیص کالا، بزرگترین بندر تجاری ایران است و در سال حدود 55میلیون تن کالا را پذیرش می کند.
عمده ترین کالاهای ترانزیت شده از این بندر مواد نفتی است. اما به طور کلی مواد سوختی، ترکیبات شیمیایی، کالاهای ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه در این بندر ترانزیت می شود.
 

دسترسی بندر امام خمینی


فاصله بندر امام خمینی تا تهران حدود 927 کیلومتر است و از طریق راه آهن، خطوط هوایی و جاده آسفالت به تهران مرتبط می شود.
این بندر88 کیلیومتر از طریق جاده ریلی با اهواز، 90 کیلومتر با مرکز شهر و 25 کلومتر تا فرودگاه فاصله دارد.
علاوه بر این بندر امام از 36 کیلومتر جاده اصلی و فرعی داخلی و 140 کیلومتر راه آهن برای دسترسی مجتمع بندری و اراضی پشتیبانی به شبکه راه آهن سراسری برخوردار است.


ترخیص کالا از بندر امام خمینی


ویژگی های بندر امام خمینی


انبار مسقف  بندر امام خمینی مساحتی بالغ بر 552000متر مربع دارد.
بندر امام خمینی نزدیک ترین بندر جنوب کشورمان به استان های پرجمعیت از جمله تهران، اصفهان، مرکزی، قزوین و البرز است.
بندر امام خمینی دارای 38 اسکله است که به طول 7 کیلومتر کشیده شده است
موقعیت استراتژیک این بندر باعث شده است به عنوان کوتاهترین مسیر زمینی برای حمل کالا از کشورهای اطراف ازجمله حوزه قفقاز ، عراق،ترکیه و آسیای میانه به سوی کشورهای جنوب شرق آسیا باشد.
78 درصد ترانزیت مواد نفتی از این بندر صورت می گیرد.
اسکله های این بندر قابلیت تخلیه و بارگیری کشتی هایی با ظرفیت 150 هزار تن و کشتی های پاناماکس را دارد.
50 درصد تخفیف معافیت عوارض و هزینه بندر برای کشتی های محموله های عراقی
آزادی ورود و خروج انواع کالای خارجی از مبادی و مقاصد در کل منطقه
وجود ترمینال اختصاصی برای کانتینرهای فراورده های نفتی اداره کل بنادر و دریانوردی
علاوه بر دلایل فوق قرارگرفتن اداره  بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اداره گمرک و منطقه ویژه اقتصادی در بندر امام خمینی باعث شده است این بندر فعال ترین بندر خوزستان باشد.


مطلب مرتبط : ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی


بندر امام خمینی خوزستان
 

ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینیتشریفات گمرکی در بندر امام خمینی نیز همانند سایر گمرکات کشور انجام می شود. بدین صورت که برای ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی، هر محموله صادراتی یا وارداتی باید 8 مرحله ( ثبت اظهار تا خروج کالا) را طی کند تا بتواند از گمرک ترخیص شود.

در این میان به دلیل اینکه فرایند ترخیص کالا امری تخصصی است، تجار و بازرگانان می توانند فرایند ترخیص محموله های صادراتی یا وارداتی خود به شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه بسپارند. تخصص و مهارت این شرکت ها که طی سالها تجربه در این زمینه بدست آمده است، باعث می شود تا تشریفات گمرکی مربوط به انواع کالا در کمترین زمان ممکن انجام شده و ترخیص کالا بدون هیچ نگرانی و ضرر و زیانی انجام شود.


مطلب مرتبط : مشکلات رایج در روند ترخیص کالاترخیص کالا از گمرک
 

هزینه ترخیص کالا از گمرک امام خمینی


بسته به نوع کالا و کد تعرفه ای که برای آن تعریف شده است، هزینه ترخیص کالا از گمرک متفاوت است. اما طبق قوانینی که در سال 95 برای صادرات و واردات انواع کالا مقرر شد، حداقل تعرفه برای کالا 5درصد تعیین شده است. در این میان برخی کالا ها مشمول معافیت گمرکی یا تعرفه ترجیحی هستند.
 

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد. 

دسترسی سریع:

ترخیص کالا از هند
ترخیص کالا از چین
ترخیص کالا از دبی
ترخیص کالا از گمرک بوشهر
ترخیص کالا از گمرک بندر عباس
ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی
ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی 

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا