انواع حواله ارزی

انواع حواله ارزی

5 دی1398
انواع حواله ارزی

حواله ارزی چیست؟
حواله ارزی به وجهی گفته می‌شود که شما با استفاده از یک بانک و یا موسسه مالی از طریق حسابتان انتقال می‌دهید. این وجه انتقالی به بانک و یا موسسه مالی واسطی انتقال داده می‌شود و بعد از آن به دست فرد مورد نظرتان می‌رسد.

انواع حواله ارزی

وسترن یونیون

وسترن یونیون را می‌توان محبوب‌ترین انواع حواله ارزی دانست چرا که با شعب مختلف و روش‌های مختلفی که برای برداشت وجه در نظر گرفته است، امکان ارسال حواله ارزی را به سراسر جهان آسان کرده است. این مجموعه یکی از قدیمی‌ترین روش‌های انتقال ارز است که امکان ارسال وجه به 200 کشور مختلف جهان را از طریق 500 هزار شعبه‌ای که دارد، برای افراد سراسر جهان فراهم کرده است. با این وجود مقدار کارمزدی که جهت ارسال حواله ارزی دریافت می کند، بسیار زیاد است و همین مسئله باعث می‌شود که بسیاری به سراغ روش‌هایی بروند که در ادامه معرفی می‌کنیم.


مزایای حواله ارزی وسترن یونیون

 1. حداقل میزان انتقال وجه 1 دلار است.
 2. ارسال وجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 3. امکان انتقال وجه به طیف وسیعی از کشورهای سطح جهان امکان‌پذیر است.
 4. امکان انتقال وجه به روش‌های مختلف
 5. امنیت بالا


معایب حواله ارزی وسترن یونیون

 1. هزینه انتقال وجه با این روش به نسبت سایر سیستم‌ها به احتمال زیاد، خیلی بیشتر خواهد بود.

مانی گرام

مانی گرام را می‌توان دومین سرویس انتقال‌دهنده وجه در جهان در نظر گرفت. امکان ارسال حواله با استفاده از این سیستم به 200 کشور در سطح جهان از طریق 350 هزار شعبه‌ای که دارد امکان‌پذیر است. بنابراین اگر شما علاقه‌ای به استفاده از روش‌های آنلاین ندارید، می‌توانید از طریق مراجعه حضوری به شعب مانی گرام، درخواست انتقال حواله را بدهید.

مزایای حواله ارزی مانی گرام
 1. دارای 350 هزار شعبه مختلف در سراسر جهان
 2. امکان استفاده از خدمات مختلف برای ارسال و دریافت پول
 3. امن و قابل اعتماد
 4. ارسال وجه در سریع‌ترین زمان ممکن
معایب حواله ارزی مانی گرام
 1. حداکثر مقدار انتقال وجه 2999 دلار است.
 2. کارمزد انتقال وجه بسته به کشور مقصد و مقدار مبلغ متفاوت است.
 3. انتقال وجه باید با استفاده از دلار امریکا انجام شود.
 4. نرخ تبدیل ارز بسته به کشور مقصد متفاوت است.

پی پال

بسیاری از افراد تنها از پی پل برای انجام خرید اینترنتی استفاده می‌کنند. غافل از این که با استفاده از یک حساب وریفای شده پی پال ، می‌توان حواله ارزی نیز ارسال کرد. در حال حاضر این شبکه پرداخت از 24 ارز رایج در بیش از 200 کشور مختلف پشتیبانی می کند. پی پال را می‌توان یکی از رقبای اصلی سیستم‌های بانکی سنتی در نظر گرفت با این تفاوت که به صورت آنلاین و دیجیتال در حال فعالیت است.

مزایای حواله ارزی پی پال
 1. حداقل میزان نرخ 0.02 دلار است.
 2. در 203 کشور مختلف در حال فعالیت است.
 3. بهترین گزینه برای انتقال وجه با مبالغ کم.
 4. امنیت بالا به واسطه استفاده از هوش مصنوعی و بلاکچین
معایب حواله ارزی پی پال
 1. هزینه کارمزد ارسال حواله بسته به مقدار مبلغ و مقصد متفاوت است. هرچه مبلغ انتقالی بیشتر باید، کارمزد دریافتی بیشتر است.

حواله ارزی دستی

همان‌طور که از اسم این نوع حواله مشخص است، فردی که قصد انتقال وجه را دارد باید به یکی از شعب صرافی مراجعه کرده و با تعیین نام گیرنده و مقدار مبلغ، انتقال حواله را انجام می‌دهد. این مورد را می‌توان یکی از سنتی انواع حواله ارزی در نظر گرفت.

در صورتی که قصد استفاده از هر یک از این انواع حواله ارزی را دارید می‌توانید  با کارشناسان ما در طاها خلیج در ارتباط باشید.
 

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.


 

نظرات
ارسال نظر