خدمات Door to Door چیست؟ | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

خدمات Door to Door چیست؟ | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

خدمات Door to Door چیست؟ | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

8 شهریور1401
خدمات Door to Door چیست؟ | بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس

برخی اصطلاحات در صنعت حمل و نقل برای افراد گیج کننده می‌باشند. به نظر می‌رسد خدمات Door to Door از جمله خدمات و وظایف شرکت ترخیص کالا است که هنوز افراد زیادی به شکل دقیق و اصولی با آن آشنا نیستند. این در حالی است که غالب صنایع و کسب و کارها به کمک این نوع خدمات و سرویس‌ها نیاز دارند.


خدمات Door to Door چیست؟

خدمات Door to Door فرآیند ارسال و تحویل محصولات از کارخانه یا انبار مبدا، به انبار مورد نظر مشتری در مقصد می‌باشد. اساسا در خدمات درب به درب چند سیستم حمل و نقل به شکل ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا کالاها به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن از مبدا به مقصد خود جا به جا شوند. شرکت‌های متعددی همچون طاها فیدار خلیج فارس در سراسر این کره‌ی خاکی وجود دارند که پروسه‌ی ترخیص کالا و حمل درب به درب را بر عهده می‌گیرند. آن‌ها کالا را در انبار یا کارخانه مبدا بارگیری می‌کنند و سپس بارها را به فرودگاه‌ها و یا بنادر می‌برند. پس از ورود کالاها به منطقه گمرکی مورد نظر و انجام امور مربوط به ترخیص خروج کالا، محموله به انبار گیرنده در مقصد تحویل داده خواهد شد. طی این پروسه، تمامی مدارک مورد نیاز بایگانی و بازیابی می‌شوند.استفاده از خدمات Door to Door طاها خلیج تنها با چند مرحله

فرآیند جا به جایی محموله‌ها با توجه به حجم و مقصدی که دارند متفاوت می‌باشد. طاها خلیج فعالیت خود را در یک چهارچوب استاندارد و اصولی و طی چند مرحله‌ی زیر انجام می‌دهد.

 • وهله‌ی نخست شامل اخذ قرارداد می‌باشد. چرا که شرکت باربری باید به عنوان نماینده‌ی مشتری در جا به جایی کالاها شناخته شود.
 • در مرحله‌ی بعد بار فروشنده تحویل گرفته می‌شود و پس از مطابقت دادن با اسناد خرید، بسته بندی و آماده‌ی ارسال می‌گردند.
 • در حمل و نقل‌های بین المللی باید هماهنگی‌های لازم برای خروج بار از کشور مبدا و ورود آن به کشور مقصد انجام شود.
 • ترخیص بار از گمرک کشور مبدا.
 • استفاده از خدمات حمل هوایی یا دریایی برای انتقال محموله‌ها.
 • ترخیص بار از گمرک کشور مقصد.
 • تحویل به انبار گیرنده.


کلیه‌ی امور گمرکی و اداری مورد نیاز در پروسه‌ی انتقال بار اعم از ثبت بار، بازبینی محموله، پرداخت و دریافت قبض‌های مورد نیاز بر عهده‌ی شرکت ترخیص کالای طاها فیدار خلیج فارس می‌باشد. لذا شما مادامی که بار در راه رسیدن به مقصد خود است هیچ دغدغه‌ای را تجربه نخواهید کرد و ترخیص کالا به صورت Door To Door برای شما انجام می شود.

مطلب پیشنهادی: هزینه ترخیص کالا از گمرک شامل چه مواردی می شود


مراحل ترخیص و تحویل Door to Door

صنعت حمل و نقل و لجستیک بین المللی بسیار بزرگ است و فرصت‌های زیادی برای رشد دارد. برای رونق دادن به کسب و کار خود، باید بدانید که چگونه از خدمات درب به درب استفاده نمایید. به طور کلی می‌توان اصول این روش را به این ترتیب دانست:

 1. بسته بندی و آماده سازی بار برای انتقال (این فرایند در انبار مشتری انجام می‌شود.)
 2. انتقال بار و استفاده از وسایل نقلیه‌ی مختلف
 3. مستند سازی و تهیه‌ی صورتحساب‌ها و گواهی‌های مورد نیاز
 4. بارگیری، ترخیص از گمرک
 5. و در نهایت تحویل محموله به صاحب کالا در مقصد نهایی


حمل و نقل دریایی و هوایی در خدمات Door to Door

در برنامه ریزی خدمات درب به درب ما به دو مؤلفه توجه داریم: 1- وزن یا حجم کالا 2- مدت زمانی که برای حمل کالا و ترخیص کالا در اختیار داریم. با توجه به این دو عامل باید انواع روش های حمل در ترخیص کالا و وسایل نقلیه‌ی زمینی، هوایی و دریایی مورد استفاده قرار گیرند. البته علاوه بر سه مورد فوق هزینه‌ی فرایند نیز در انتخاب نوع تجهیزات و وسایل تاثیر دارد. حمل و نقل هوایی اگرچه سرعت بالایی دارد اما یکی از گران‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود و به مراتب نسبت به سایر روش‌ها پر ریسک تر است. کشتیرانی و حمل دریایی برای جا به جایی مرسولات سنگین بسیار مناسب محسوب می‌شود اما متاسفانه برای هر نوع مقصدی قابل استفاده نیستند.

مطلب پیشنهادی: مدت زمان ترخیص کالا از گمرک


شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات Door to Door چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

شرکت‌های متعددی، خدمات حمل و ترخیص درب به درب را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. شرکت‌ها، مزایای مختلفی مانند تحویل تضمینی، سیاست بازپرداخت پول، خدمات راحت، حمل و نقل استاندارد، بسته‌بندی سریع، یکپارچه‌سازی و غیره را ارائه می‌دهند. هنگام انتخاب یک شرکت بازرگانی معتبر برای کسب و کار خود، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • یکی از اولین مواردی که باید بررسی کنید این است که آیا شرکت مورد نظرتان وقت شناس است یا خیر. بدیهی است که باید شرکتی را انتخاب نمایید که به زمان پایبند باشد و خدماتی همچون زمان تحویل سریع، ردیابی تحویل، امنیت بالا و غیره را ارائه دهد.
 • در مرحله دوم، همیشه باید به دنبال شرکتی باشید که سطح بالاتری از راحتی را ارائه می‌دهد. یک مجموعه‌ی معتبر درصدد است تا مطمئن شود که مرسوله در مکان تعیین شده به دست گیرنده می‌رسد.
 • همچنین باید بررسی کنید که آیا شرکت مورد نظر بیمه محصولات گران قیمت را بیمه می‌کند یا نه
 • شرکت مورد نظر باید تمامی خدمات خود را با هزینه مناسب ارائه دهد. به ویژه زمانی که قصد انجام انتقالات بین المللی را دارید. هیچ شرکتی حق ندارد به بهانه‌ی ارسال کالاها به خارج از کشور مبلغ هنگفتی را از شما دریافت نماید.
 • شرکت‌های معتبر از تکنولوژی‌های روز دنیا برای ارائه بهترین خدمات کمک می‌گیرد. در دنیای لجستیک امروزی جایی برای فناوری قدیمی وجود ندارد. برای رضایت بیشتر مشتری و بالا بردن نرخ موفقیت تحویل، آن‌ها باید بر فناوری پیشرفته و نوآورانه تکیه کنند.
 • همچنین شرکت باید سابقه خوبی در بین مشتریان خود داشته باشد.
 • شرکت مور نظرتان باید در ارائه انواع خدمات باربری متخصص باشد. به طور مثال؛ اگر به حمل و نقل با دمای کنترل شده نیاز دارید به شرکت‌های باسابقه تر و حرفه‌ای‌تری نیاز خواهید داشت تا احتمال ایجاد مشکلات رایج در ترخیص کالا به حداقل برسد.
فارغ از ویژگی‌هایی که هر شرکت دارد، شما باید نسبت به قراردادی که امضا می‌کنید آگاهی کافی داشته باشید و تمام انتظارات و حقوق مادی و معنوی خود را لحاظ نمایید. کارشناسان طاها خلیج همواره توصیه‌های تخصصی و بی‌طرفانه‌ای را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.


خدمات Door to Door با طاها فیدار خلیج فارس

طاها فیدار خلیج فارس با بیش از 20 سال سابقه، یکی از با تجربه ترین شرکت‌های بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک می‌باشد. شما می‌توانید با کمک خدمات Door to Door این شرکت هر نوع کالا و وسیله‌ای را جا به جا کنید فارغ از این که مقصد و مبدا کالاهایتان کجاست. بنابراین مجموعه در هر دو حوزه‌ی واردات و صادرات دارای تخصص لازم می‌باشد. این مجموعه فرایند ترخیص کالا از گمرک بوشهر، گمرک بندر عباس، گمرک امام خمینی و ... را با بیشترین سرعت انجام می‌دهد چرا که با قوانین و روند اداری هر کدام از آن‌ها آشنا می‌باشد و همه‌ی تغییرات قانونی و حقوقی را پیگیری می‌کند. دفتر این شرکت در بوشهر مستقر است ضمن این که در کشورهای دیگری همچون چین، دبی و آلمان نیز دارای شعبه می­باشد.


شرکت طاها فیدار خلیج فارس دارای خدمات مشاوره رایگان ترخیص کالا نیز می‌باشد لذا اگر در طول دوره‌ی انتقال یا پس از آن دچار ابهام شدید می‌توانید ضمن برقراری ارتباط با مجموعه سؤالات خود را بپرسید.


مقالات مرتبط
ترخیص کالا ارزان
ترخیص کالا از چین
ترخیص کالا از دبی
ترخیص کالا از گمرک بندرعباس
ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی
نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا