صفر تا صد ترخیص ابزار آلات از گمرک

صفر تا صد ترخیص ابزار آلات از گمرک

صفر تا صد ترخیص ابزار آلات از گمرک

6 مرداد1400
صفر تا صد ترخیص ابزار آلات از گمرک

ترخیص ابزار آلات مختلف جهت کارهای فنی، 5 مرحله مهم را در پی دارد بنابراین انتخاب شرکتی که بتواند این 5 مرحله را پشت سر بگذارد و همه چیز را دقیق ارزیابی کند کار نسبتاً سختی است، پس هوشمندانه انتخاب کنید!

5 گام اصلی برای ترخیص ابزارآلات

کسانی که در زمینه واردات و ترخیص ابزار آلات تخصصی فعالیت می کنند باید بتوانند یک سری اصول را به دقت ارزیابی نمایند:
گام اول مشاوره رایگان با شرکت ترخیص کالا پیش از خرید ابزارآلات است به طوری که اطلاعات لازم در زمینه نوع کار و قوانین واردات کسب شود و وارد کننده بداند که چه پروسه ای در پیش دارد!
گام دوم انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل کالا است تا انتقال کالا سریع تر شده و میزان هزینه ها کاهش یابد این بخش باید به دقت سنجیده شود.
گام سوم بررسی تعرفه ها است چون در مسیر صادرات و واردات پرداخت هزینه اضافی مشکلات زیادی به همراه دارد.
گام چهارم مربوط به زمان است و بهتر است روشی در راستای ترخیص ابزار آلات انتخاب شود که جلوی تاخیر را بگیرد.
گام پنجم کسب مجوزهای لازم است و می بایست سطح رقابت به شکل روتینی ارزیابی شده باشد. به هر صورت مجوزهای لازم در این راستا می بایست سنجیده شود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: انواع روش های حمل کالا در ترخیص کالا

5 گام اصلی برای ترخیص ابزار آلات

مراحل ترخیص ابزارآلات

شاید برای شما هم جالب باشد که از مراحل ترخیص ابزارآلات اطلاعات بیشتری داشته باشید تا از حساسیت این کار بهتر و بیشتر بدانید!
در گام اول نیاز به دریافت پروفرما و پکینگ لیست است و می بایست مجوز لازم برای ثبت سفارش بازرگانی صورت بگیرد. می بایست بتوانید کالاها را بیمه کنید و هماهنگی لازم برای بازرسی در مبدا و مقصد صورت بگیرد. نیاز به تشکیل پرونده برای تخصیص ارز است و امور مربوط به حواله بانکی باید به دقت انجام شود. بررسی ها اینطور مشخص می کند که ترخیص ابزار آلات در این بخش حساسیت بالاتری به نسبت سایر محصولات دارد.
پس از پشت سر گذاشتن گام های قبلی نیاز است که اسناد تکمیل شود و پرونده تشکیل شود. پیش نویس دور اظهاری از مواردی است که گاه با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.
نیاز است که بررسی های لازم توسط کارشناس فنی گمرکی صورت بگیرد و تایید نهایی حاصل شود و در نهایت نوبت به دور اظهاری واردات است.
در یک بررسی ساده متوجه شدیم که ترخیص ابزار آلات پروسه ای کاملاً تخصصی است پس باید در همین ابتدای کار ارتباط درستی با یک شرکت معتبر ترخیص کالا داشته باشید تا فرآیند ترخیص ابزار آلات به نحو احسنت دنبال شود و اثر گذار باشد.


مطالعه بیشتر: انواع بیمه باربری

دریافت پروفرما و پکینگ لیست از مراحل اولیه ترخیص ابزار آلات

مجوزهای لازم ترخیص ابزارآلات

برای ترخیص ابزار آلات نیاز به اخذ یک سری مجوز است. اطلاع از مجوزهای لازم برای ترخیص کالا و اخذ آنها از سازمان های مربوطه، لازم است. مثلاً هر تاجر و بازرگانی باید در راستای ترخیص کالا کارت حق العمل کاری و کارت بازرگانی داشته باشد این کارت ها توسط سازمان گمرک کشور صادر می شود و مشخص می کند که همه عملیات واردات و ترخیص ابزار آلات و نقل و انتقال حاصل از آن مورد تایید سازمان های تجاری کشور است و همه فعالیت های تجاری به صورت قانونی دنبال می شود. این مورد اهمیت زیادی دارد و باید به دقت سنجیده شود.

تعیین ارزش کالا را جدی بگیرید!

تنوع ابزارآلات صنعتی بسیار گسترده است و این موضوع شرایط تعیین ارزش کالاهای ترخیص شده را کمی سخت تر می کند. دقت کنید که کالاها در مرزهای کشور با قیمت های مختلفی عرضه می شوند و یک ترخیص کار گمرک می بایست بتواند ارزش واقعی کالا را مشخص کند.

اسناد لازم برای ترخیص ابزارآلات

در پروسه ترخیص ابزار آلات نیاز به تنظیم یک سری اسناد و مدارک است به طوری که اظهارنامه واردات، تصویر کارت بازرگانی، قبض انبار و بارنامه و همینطور تامین ارز و پروفرما می بایست در همین ابتدای کار کاملاً تعیین و تکلیف شده باشند. همینطور نیاز به لیست عدل بندی و بیمه نامه بوده و می بایست یک سری مجوزهای قانونی برای ترخیص کالا اخذ شود و پروانه صادراتی نیاز است.

یک سری مجوز های قانونی برای ترخیص ابزار آلات لازم است


تکنیک های ترخیص ابزارآلات

برای ترخیص ابزار آلات علاوه بر رعایت یک سری قوانین، نیاز است که مدارک و شرایط نیز تنظیم شود بنابراین باید از شرکتی کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید. معمولاً ابزارآلات مارک و جنس و سبک متنوعی دارند و هر یک از این موارد بر روی قیمت تاثیر می گذارند بنابراین فرآیند واردات ابزارآلات باید کاملاً هوشمندانه صورت بگیرد تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود و پروسه واردات به شکل کاملاً اصولی دنبال شود.
در گذشته واردات ابزارآلات فقط از چین صورت می گرفت اما امروزه این رویکرد تغییر کرده است و بسیاری از کشورها در زمینه ابزارآلات صنعتی فعالیت می کنند. کسانی که به دنبال حجم عمده ای از محصولات هستند و خرید عمده را انتخاب می کنند معمولاً چین را انتخاب بهتری می دانند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد: همه چیز درباره واردات و ترخیص کالا از چین

انتقال ابزار آلات خریداری شده به ایران باید توسط افراد خبره صورت بگیرد و می بایست سطح اطلاعات و تخصص در امر شیپینگ و انتقال کالا کاملاً گسترده باشد به طوری که با خیال راحت بتوانید محموله خود را به مقصد برسانید.
نکته مهم دیگر در امر ترخیص ابزار آلات، شناسایی کالاهای غیر قابل ترخیص است. برخی از کالاها در لیست کالاهای ممنوعه قرار دارند و هنوز مجوز لازم برای واردات آنها وجود ندارد بنابراین نیاز است پیش از خرید و پرداخت هزینه زیاد، مشورت لازم صورت بگیرد تا اطمینان از قطعی بودن اخذ مجوز حاصل شود.

این مطلب نیز ممکن است برای شما مفید باشد: ترخیص لوله و اتصالات از گمرک چگونه انجام می شود؟

تکنیک های لازم برای ترخیض ابزار آلات بدانید


کار را به کاردان بسپارید!

پروسه واردات و ترخیص ابزار آلات حساس است و شرایط دشوار مخصوص به خود را دارد. شرکت طاها فیدار خلیج فارس توانسته با گسترش دایره متخصصین خود پروسه ترخیص کالا به خصوص ترخیص ابزار آلات را به صورت سریع و حرفه ای دنبال نماید. این شرکت صفر تا صد فرآیند واردات و ترخیص ابزار آلات را برای شما پشت سر میگذارد و در این زمینه همه مراحل به شکل کاملاً قانونی دنبال می شود. تنظیم مدارک و سایر مراحل توسط تیم خبره بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس صورت می گیرد تا همه چیز در موقعیت دقیق و درست دنبال شود. ترخیص کالا امری کاملاً حساس است و در صورت سهل انگاری هزینه های زیادی وارد می کند پس باید کار به کاردان سپرده شود و همه مراحل کار به دقت دنبال شود. ترخیص ابزارآلات می بایست بر اساس نوع محصول، کیفیت، جنس و کشور واردکننده سنجیده شود و همه جوانب به دقت بررسی شود.

واردات و ترخیص ابزار آلات

مقالات مرتبط:
صفر تا صد ترخیص کالا از دبی
ترخیص کالا از هند
واردات و ترخیص پارچه از گمرک

ترخیص اسباب بازی از گمرک
ترخیص توالت فرنگی از گمرک
ترخیص کاغذ دیواری از گمرک
ترخیص لوازم یدکی از گمرک
ترخیص پیچ و مهره از گمرک
ترخیص ماشین آلات صنعتی
ترخیص دارو از گمرک


نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا