ترخیص کالا از دبی: صفر تا صد واردات از دبی

ترخیص کالا از دبی: صفر تا صد واردات از دبی

ترخیص کالا از دبی: صفر تا صد واردات از دبی

11 تیر1399
ترخیص کالا از دبی: صفر تا صد واردات از دبی

امروزه با توجه به سیاست های جهانی و شرایط اقتصادی خاص کشورمان، بسیاری تاجران اقدام به ترخیص کالا از دبی می کنند. ترخیص کردن و واردات کالا از دبی یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های وارد کردن کالاها به داخل کشور است. زیرا در این حالت از دبی به عنوان یک واسطه برای داد و ستد با سایر کشورهای جهان استفاده می شود. اگر اهل واردات کالا هستید احتمالا بارها در مورد شرایط ترخیص کالا گمرک چگونگی آن مطالب ضد و نقیض زیادی شنیده اید. ما در این مقاله می خواهیم به صورت تخصصی به بحث پیرامون ترخیص کالا از دبی بپردازیم.


شاید بتوان گفت دلیل علاقه و تمایل تجار و بازرگانان ایرانی به معامله با فروشندگان دبی و به طور کلی کشور امارات این باشد که در این کشور بازرگانان و نهادهای وارد کننده ی کالا به هیچ عنوان هزینه ی گمرکی پرداخت نکرده و در نتیجه هزینه ها نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است و مشکلی از بابت ترخیص کالا از دبی برای تجار وجود ندارد.
جهت انجام کارهای ترخیص کالا از دبی بایستی از مراحل و قوانین کشور امارات در مورد ترخیص انواع کالا و محموله آگاهی و اطلاعات کاملی داشته باشید.


ترخیص کالا از دبی به چه معناست؟


ترخیص کالا از دبی به معنی وارد کردن کالا به دبی، ترخیص کردن آن توسط ترخیص کار گمرک دبی و در نهایت وارد کردن آن به کشور ایران می باشد. بسیاری از تاجران و بازرگانان برای انجام داد و ستدها و تجارت های خود از امارات متحده عربی و مخصوصا دبی به عنوان واسطه بهره می برند. به این صورت که ابتدا کالا را از کشور مبدا وارد دبی کرده و از دبی به کشور مقصد، یعنی ایران وارد می کنند. در این حالت می توان دبی را هم مبدا و هم مقصد یک کالا دانست.اهمیت واردات کالا از دبی


ترخیص کالا از دبی فقط برای ایرانیان مهم نیست بلکه این شهر امارات به عنوان مرکز اصلی تجارت های جهانی در قاره آسیا شناخته می‌شود. فعالیت های تجاری کشورهای چین، کره جنوبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس در شهر دبی انجام می گیرد. تجار ایرانی نیز با در نظر گرفتن سود حاصل از واردات و صادرات کالاهای مختلف از دبی، اقدام به ترخیص بسیاری از کالاها در دسته بندی های مختلف می کنند.

مدت زمان ترخیص کالا از دبی در مقایسه با سایر مقصدهای تجاری به ویژه کشورهای اروپایی بسیار کم است. این مزیت باعث می شود تا از موقع ثبت سفارش کالا تا رسیدن آن به مقصد، مدت زمان بسیار کمی صرف شود. زمان یکی از مهمترین فاکتورها در تجارت به شمار می آید که به صورت اتوماتیک روی هزینه ها تاثیرگذار است. بسیاری از شرکت های بازرگانی و حتی تاجران برای سرعت دادن به کارهای خود از ترخیص کار گمرک استفاده می کنند. این افراد با تمام قوانین گمرکی آشنا هستند و کارهای مربوط به ترخیص را به نمایندگی از صاحب کالا در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند.


مطالعه بیشتر: چقدر طول می کشد تا یک بسته از گمرک خارج شود؟

اهمیت ترخیص کالا از دبی برای تاجران ایرانی


کشور امارات و شهر دبی به عنوان قطب اصلی تجارت در خاورمیانه به شمار می آید که جزء مقاصد مهم تجاری برای تجار ایرانی است. ترخیص کالا از دبی برای تجار ایرانی شرایط بهتری داشته و امکان واردات و صادرات انواع کالاها را نیز فراهم کرده است.

مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج

مزایای ترخیص کالا از دبی برای تاجران و بازرگانان


رغبت بالای تجار ایرانی به ترخیص کالا از دبی به دلیل شرایط و مزایای آن می باشد. موقعیت جغرافیایی و قوانین این کشور به گونه ای است که بهترین شرایط را برای ترخیص انواع کالاها در کمترین زمان ممکن، ایجاد می کند. علاوه بر این موضوع، ترخیص کالا از دبی برای بازرگانان و تجار می تواند مزیت های فوق العاده دیگری هم داشته باشد. به همین دلیل در میان کشورهای مختلف، تجار ایرانی دبی را به عنوان واسطه انتخاب کرده اند. گفتنی است مهم ترین مزیت ترخیص کردن کالا از دبی، پایین بودن مالیات آن است. دبی، یک منطقه آزاد تجاری می باشد که جهت رونق بیشتر اقتصاد خود، مالیات بسیار ناچیزی برای بازرگانان و تجار در نظر گرفته است. بنابراین تجار مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت گمرکی نیستند.

دومین مزیت ترخیص کالا از دبی، موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیک بودن آن به ایران است. دبی به عنوان دروازه اصلی ورود و خروج کالا از خاورمیانه به سایر کشورهای جهان می باشد. نزدیک بودن دبی به ایران امکان حمل و نقل هوایی و دریایی را بسیار آسان کرده است. درنتیجه هزینه های حمل و نقل هم بسیار پایین می باشند.

برخی از مهمترین مزایای ترخیص کالا از دبی شامل موارد زیر می باشد:
 • نیازمند سرمایه کم در مقایسه با سایر کشورهای منطقه
 • موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیک به ایران که باعث کاهش هزینه های حمل و نقل می شود.
 • امکان واردات کالاهای تحریم شده از دبی
 • پایین بودن هزینه های ترخیص کالا در مقایسه با سایر کشورها
 • پایین بودن قیمت کالاهای وارداتی در مقایسه با کشورهای اروپایی
 • امکان واردات کالاهای مختلف در کمترین زمان ممکن با شرایط و امکانات مختلف


قوانین واردات و ترخیص کالا از دبی


برای ترخیص کالا از دبی باید تمامی تشریفات و امور گمرکی لازم طبق قوانین آن انجام شوند. به زبانی دیگر صاحب بار یا نماینده قانونی وی باید به تمامی این امور و قوانین به صورت کامل واقف باشد. شاید فکر کنید که چه نیازی به دبی به عنوان یک واسطه است؟ در شرایط فعلی که کشور ما تحریم می باشد امکان وارد کردن مستقیم کالا از بسیاری از کشورهای اروپایی وجود ندارد. بنابراین بازرگانان برای دور زدن تحریم ها و انجام کارهای تجاری خود از دبی به عنوان یک واسطه بهره می برند. در واقع ابتدا کالای مربوط به دبی وارد شده و سپس به ایران صادر می شود.

روش های ترخیص کالا از دبی کدامند؟


روش های مختلفی جهت ترخیص کالا از دبی وجود دارند. بازرگانان و تاجرانی که قصد ترخیص کالا و واردات کالا از دبی را دارند باید با انواع این روش ها آشنایی داشته باشند. در واقع در امر واردات کالا، اطلاع و آگاهی از قوانین گمرکی هم کشور مبدا و هم کشور مقصد ضروری است. روش های مختلف ترخیص کردن کالا در دبی شامل ترانشیپ، کراس استافینگ، ری اکسپورت و واردات قطعی می باشند. در ادامه مختصرا به معرفی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.
 • روش ترانشیپ و کراس استافینگ
 • صادرات مجدد یا ری اکسپورت (Re-Export)
 • ترخیص کالا از دبی با واردات قطعی
مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیجترخیص کالا به کراس استافینگ


کراس استافینگ روشی برای حمل و نقل کالا به صورت کانتیتر به کانتیتر است. در این روش، کالاها در بندر یا منطقه آزاد جبل علی دبی تخلیه و در کانتینر جدیدی بارگیری می‌شوند و سپس به مقصد نهایی ارسال می‌شوند. هزینه ترخیص کالا از دبی به روش کراس استافینگ به عوامل مختلفی مانند نوع کالا، وزن و حجم کالا، مبدا و مقصد کالا و شرکت حمل و نقل انتخابی شما بستگی دارد.

مزایای ترخیص کالا از دبی به روش کراس استافینگ:

 • کاهش هزینه ها: کراس استافینگ می تواند به شما در کاهش هزینه های حمل و نقل کالا کمک کند.
 • کاهش زمان حمل و نقل: کراس استافینگ می تواند به شما در کاهش زمان حمل و نقل کالا کمک کند.
 • افزایش انعطاف پذیری: کراس استافینگ به شما انعطاف پذیری بیشتری در حمل و نقل کالا می دهد.
 • امکان ادغام محموله ها: کراس استافینگ به شما امکان می دهد تا محموله های خود را با محموله های دیگر ادغام کنید.

ترخیص کالا از دبی به روش ترانشیپ

ترانشیپ روشی برای حمل و نقل کالا به صورت غیرمستقیم است. در این روش، کالاها در یک بندر یا منطقه آزاد (مانند بندر جبل علی دبی) تخلیه و بدون تغییر در کانتینر، به کشتی یا هواپیمای دیگری بارگیری و به مقصد نهایی ارسال می‌شوند.

روش ترانشیپ و کراس استافینگ در ترخیص کالا از دبی شباهت زیادی به هم دارند. در روش ترانشیپ محموله ابتدا به مقصد واسطه منتقل می شود. سپس از مقصد واسطه به مقصد اصلی فرستاده خواهد شد. زمانی که مسیر مستقیمی برای حمل و نقل وجود نداشته باشد از این روش استفاده می کنند. از دلایل انجام این کار می توان به تغییر وسیله حمل و نقل یا ایجاد تغییراتی در ترکیب بار اشاره کرد. مثلا ممکن است یک بار بزرگ به محموله های کوچکتری تقسیم شود و یا برعکس.

تفاوت ترانشیپ و کراس استافینگ در جا به جا شدن کانتینر و جابجا شدن بار است. در ترانشیپ کانتینر به صورت مستقیم جابه جا می شود. اما در کراس استافینگ این بار است که جابجا خواهد شد. روش کراس استافینگ بیشتر برای محموله هایی انجام می شود که اجازه ورود مستقیم را از کشور مبدا ندارند.مزایای ترخیص کالا از دبی به روش ترانشیپ:
 • کاهش هزینه ها: ترانشیپ می تواند به شما در کاهش هزینه های حمل و نقل کالا کمک کند.
 • کاهش زمان حمل و نقل: ترانشیپ می تواند به شما در کاهش زمان حمل و نقل کالا کمک کند.
 • افزایش انعطاف پذیری: ترانشیپ به شما انعطاف پذیری بیشتری در حمل و نقل کالا می دهد.
 • امکان حمل کالا به مقاصدی که به طور مستقیم به آنها خط کشتیرانی یا هوایی وجود ندارد: ترانشیپ به شما امکان می دهد تا کالاهای خود را به مقاصدی که به طور مستقیم به آنها خط کشتیرانی یا هوایی وجود ندارد، ارسال کنید.

صادرات مجدد یا ری اکسپورت (Re-Export)


روش ری اکسپورت یا صادرات مجدد در ترخیص کالا از دبی برای تاجرانی مناسب است که به زمان بیشتر برای ترخیص کالای خود نیاز دارند. در این روش کالا می تواند تا 6 ماه در انبارهای دبی نگهداری شود. البته باید عوارض آن به صورت کامل پرداخت شده باشد. زمانی که شما می خواهید کالای خود را ترخیص و از انبار خارج نمایید می توانید مبلغ عوارض پرداخت شده را پس بگیرید. در واقع عوارض پرداختی همانند یک ضمانت عمل می کند که می توانید آن را از عوامل گمرکی دریافت نمایید. در این روش حتی نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست. در نتیجه هزینه ترخیص بسیار کاهش پیدا می کند.


ترخیص کالا از دبی با واردات قطعی


این روش از ترخیص کالا از دبی برای تاجرانی مناسب است که می خواهند با کالای خود قبل از ورود به ایران، معامله انجام دهند. در این روش باید 5 درصد از عوارض و 5 درصد از مالیات ارزش افزوده توسط تاجر پرداخت شود. در این صورت ترخیص کالا قطعی شده و کالا به تاجر تعلق می گیرد. اگر تاجر اقدام به صادر کردن کالا کند، 5 درصد از حقوق گمرکی پس داده نمی شود. اما امکان پس گرفتن مالیات پرداختی وجود دارد.مراحل ترخیص کالا از دبی


الف) داشتن آگاهی و اطلاعات کافی در مورد مشخصات کالا

جهت انجام مراحل ترخیص کالا از دبی ، تجار و بازرگانان بایستی اطلاعات جامعی در مورد مشخصات فنی و همچنین قیمت کالاها از فروشندگان کالا در دبی کسب کنند و در اظهارنامه درج کنند.

مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج

ب) تجزیه و تحلیل هزینه ی کالاهای وارداتی

فرایند قیمت گذاری بر روی کالاها و محصولاتی که از دبی وارد کشورمان ایران می شوند به عواملی نظیر درصد نیاز افراد جامعه، قیمت پایانی کالا ، اوضاع بازارهای داخلی برای بررسی بستر فروش کالا و فصل مناسب فروش آن کالا در بازار بستگی دارد.
افراد و شرکتها بایستی پیش از انجام هرگونه معامله و واردات کالا، از تعرفه های گمرکی این کالاها باخبر شوند . لازم به ذکر است که فروشنده نیز وظیفه دارد پیش فاکتور محصول را به گمرک صادر کند.

ج)تعیین قیمت تمام شده ی کالا

قیمت تمام شده ی کالا هنگامی تعیین می گردد که بر روی کالای مورد نظر محاسبات گمرکی انجام شده باشد و نیز برگه ی ترخیص کالا برای آن جنس صادر شده باشد و البته هزینه های جابجایی و انبارداری کالا و ... نیز لحاظ شده باشد.مطلب پیشنهادی : همه چیز درباره واردات و ترخیص کالا از چین


ترخیص کالا از دبی


نحوه ترخیص کالا از دبی


کشور امارات که به عنوان یکی از معروف ترین قطب های تجاری دنیا در منطقه خلیج فارس شناخته می شود، ارتباطات تجاری و اقتصادی محکمی را با بسیاری از کشورها از جمله ایران برقرار نموده است. همانطور که گفتیم از آنجایی که امارات هیچ هزینه ی گمرکی از تجار و شرکت های وارد کننده اخذ نمی کند، لذا همه ی کالاهایی که از این کشور صادر می شوند، با قیمت اصلی خود می باشد که همین موضوع سبب می شود تاجران و بازرگانان ایرانی جهت کاهش هزینه های ناشی از حمل و نقل و گمرکی، جهت خرید و وارد کردن کالا از کشور امارات به خصوص شهر دبی مبادرت ورزند. به همین دلیل در نظر گرفتن قوانین خاص برای ترخیص کالا از دبی از جمله سیاست های مهم این کشور در امر صادرات کالامی باشد.

با توجه به وجود تفاوت در زبان و فرهنگ تجار ایرانی و فروشندگان خارجی، تسلط به زبان انگلیسی ضروری به نظرمی رسد. لذا همراه داشتن یک مترجم و نیز مشاور به منظور انجام امور مرتبط با ترخیص کالا از دبی از جمله اساسی ترین نکاتی است که شرکت های تجاری و بازرگانان ایرانی بایستی به آن دقت وتوجه کافی داشته باشند. به طور کلی جهت ترخیص کالا از دبی علاوه بر نکات ذکر شده در بالا توجه به نکات زیر حائز اهمیت می باشد:
مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج

اخذ مجوزات لازم برای کالاهای وارداتی


هنگامی که کالاهای تجاری و به عبارتی وارداتی ، وارد گمرک می شوند، لازم است که تمامی استانداردها ومجوزات لازم را دریافت کرده باشند. ارائه مدارک ضروری و لازم مبنی بر سلامت کالا به اداره گمرک بسیار مهم بوده و ورود محموله ها از دبی به هیچ عنوان مستثنی از بازرسی های لازم نمی باشد. به این مفهوم که ادارات گمرکی بدون توجه و استثنا قائل شدن به کشوری که طرف قرارداد بازرگانان ایرانی است ، همه مقررات و قوانین تجارت داخلی کشور ایران را اعمال می نمایند. به عنوان مثالاز ورود کالاها و محموله های غیرمجاز از جمله مواد مخدر و مشروبات الکلی به شدت جلوگیری می کنند و بر سلامت و بهداشت کالاهای وارداتی نظارت کافی را دارند. در اداره های گمرکی عموما تمامی اسناد مربوط به کالاها با دقت بالایی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از اخذ تائیدیه از طرف فروشندگان و شرکت های دبی، مراحل دیگر ترخیص کالا از دبی صورت می گیرد.
یکی دیگر از مهمترین و احتمالا پرکاربردترین مجوزها، مجوز وزارت بهداشت جهت ترخیص کالا می باشد. همه وارد کنندگان مواد غذایی و نیز تاجران لوازم آرایشی و بهداشتی، بایستی برای دریافت این مجوز برای ترخیص محموله ی خود اقدام کنند. اخذ این مجوز نیز، تقریبا پروسه اداری پیچیده و مهمی دارد. چند مورد ازمستندات ضروری و مورد نیاز برای اخذ این مجوز شامل ارائه ی برگه ی مواد تشکیل دهنده و فرمول ساخت کالا و نیز برگه آنالیز کالا، همراه با مجوزهای وزارت بهداشت کشور مبدا می باشد.
مجوز های ترخیص کالا از دبی


از دیگر مجوزهای مهم قابل ذکر در این بخش می توان به اخذ مجوز وزارت راه در مورد کالاهایی که توسط شرکت های غیر ایرانی منتقل شده اند؛ مجوز سازمان انرژی اتمی برای وسیله هایی نظیر تلفن های بی سیم، تلفن های همراه و دستگاه های پیشرفته پزشکی؛ مجوز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تمامی کالاهای وارد شده به عنوان اسباب بازی و سرگرمی کودکان به کشور و... اشاره کرد.
کالاهایی وارد شده از دبی بایستی تمامی کدها و مجوزات ضروری استاندارد اولیه را از سازمان ها و نهادهای ذی ربط اخذ کنند. همه ی این مجوزات پیش از ارائه برگه ی ترخیص کالا از دبی انجام می گیرد. همینطور انجام بازرسی های لازم و دریافت نمونه کالاها پس از تولید انبوه و پیش از حمل، از نکات ضروری دیگر به هنگام ترخیص کالا از دبی می باشد.

افزون بر آنچه ذکر شد، به هنگام ترخیص کالا از دبی، هماهنگی های لازم جهت حمل محموله، پرداخت هزینه بالانس کالا با میزان توافق شده، اصل سند حمل کالا از فروشنده، ترانزیت داخلی و خارجی کالا به دیگر نهادهای گمرکی، اسناد تامین ارز و در برخی موارد اسناد کشتیرانی، پیگیری رسیدن محموله به گمرک، در صورت لزوم اسناد بازرسی، هزینه ی حمل کالاها به انبار پس از اتمام کارهای ترخیص و در نهایت انجام تعهدات ارزی و تعهدات مالیاتی و ... از نکات قابل ذکر برای اطلاع تاجران ایرانی می باشند.
مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج

مدارک لازم برای ترخیص کالا از دبی


نه فقط ترخیص کالا از دبی بلکه ترخیص کالا از هر کشوری مستلزم ارائه اسناد، مدارک و مجوزهای مربوط به آن کالا است. بدون ارائه مجوزهای لازم اداره گمرک کشور مربوطه نمی تواند سند ترخیص کالا را صادر نماید. در نتیجه بازرگانان برای ترخیص کالای خود ابتدا باید تمامی مجوزها و مدارک مربوط به کالا را به صورت تکمیل شده اظهار نمایند. نوع مجوزهای لازم برای هر بار با هم فرق می کند. در واقع می توان گفت نوع مجوزها و تعداد آن ها بستگی به نوع بار دارد.

جهت ترخیص کالا از دبی لازم است از برخی از سازمان های دولتی مجوزهای لازم اخذ شوند. وزارت بهداشت، وزارت راه، سازمان اتمی، سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان مبارزه با مواد مخدر و ... جزء این سازمان ها هستند. کالاهایی که در حیطه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی قرار می گیرند ملزم به دریافت مجوزهای سازمان بهداشت می باشند. تمامی وسایل الکترونیکی همانند تلفن های هوشمند و بی سیم ها باید مجوز سازمان اتمی را اخذ نمایند. کالاهایی که در حیطه آموزش و سرگرمی کودکان و نوجوانان قرار می گیرند، باید جهت دریافت مجوز از سازمان پرورش فکری اقدام کنند.


مدارک اصلی:
 • اظهارنامه گمرکی: این سند توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی او تکمیل و به گمرک ارائه می شود.
 • بارنامه: سندی است که توسط شرکت حمل و نقل صادر می شود و حاوی اطلاعات مربوط به حمل و نقل کالا است.
 • فاکتور تجاری: سندی است که توسط فروشنده صادر می شود و حاوی اطلاعات مربوط به کالا، قیمت و شرایط پرداخت است.
 • گواهی مبدأ: سندی است که توسط مقامات دولتی کشور مبدا صادر می شود و حاوی اطلاعات مربوط به مبدأ کالا است.
 • بیمه نامه: در صورت تمایل می توانید برای کالای خود بیمه نامه تهیه کنید.


مدارک تکمیلی:
 • مجوزهای لازم: در برخی موارد برای ترخیص کالا از گمرک به مجوزهای خاصی از جمله مجوز بهداشت، مجوز استاندارد و ... نیاز است.
 • گواهی بازرسی: در برخی موارد گمرک از شرکت های بازرسی برای بررسی کیفیت و سلامت کالا استفاده می کند.
 • سایر مدارک: در برخی موارد ممکن است به مدارک دیگری مانند وکالت نامه، پروانه بهره برداری و ... نیاز باشد.

بهترین کالا برای واردات از دبی


ترخیص کالا از دبی در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد که حاشیه سودهای بالایی نیز برای مخاطبان دارد. تنوع محصولات وارداتی با حاشیه سود بالا بسیار زیادند ولی از لحاظ دسته بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • انواع خودرو و قطعات آن
 • لوازم خانگی در دسته بندی های متنوع
 • عطر و ادکلن
 • طلا و جواهرات
 • گوشی های موبایل و لوازم جانبی آن
 • لوازم دیجیتالی استوک
 • انواع ماشین آلات و دستگاه های صنعتی
 • کالاهای مختلف پلاستیکی
 • پوشاک
 • لوازم آرایشی و بهداشتی

البته انتخاب کالا فقط یکی از مراحل مهم در تجارت بوده و قبل از ترخیص کالا از دبی انجام می گیرد. تاجران باید با روش های خرید، نحوه حمل و نقل و کاهش هزینه های بیمه آشنا باشند. بالا بردن میزان حاشیه‌ی سود نیازمند اطلاع از هزینه ها و سعی در کاهش آنها است. ترخیص کالا از گمرک بوشهر و سایر گمرک های واقع در جنوب کشور یک انتخاب عالی برای کم کردن مسافت حمل و نقل است. دیگر موارد مهم و تاثیرگذار روی حاشیه سود واردات کالاها عبارتند از:
 • انتخاب یک تامین کننده مناسب در کشور مبدا
 • انتخاب بهترین روش حمل و نقل با توجه به نوع کالا و موقعیت جغرافیایی کشورهای مبدا و مقصد
 • توجه به اصول قرارداد نویسی
 • رعایت کردن اصول در مذاکره بین المللی
 • حذف هزینه های جانبی و غیر ضروری
 • استفاده از ارزهای دولتی
 • انتخاب مناسب ترین نوع کالا با توجه به نیاز بازار عرضه

هزینه ترخیص کالا از دبی چقدر است؟


بسیاری از تجار و بازرگانان در مورد هزینه های ترخیص کالا از دبی سوال دارند. همان طور که می دانید دبی یکی از برترین شهرها برای واردات کالا به ایران است. زیرا این شهر حقوق گمرکی کالا را از تجار دریافت نمی کند. هزینه های گمرکی دبی شامل 5 درصد از کل ارزش کالا می باشند. البته این هزینه در ابتدای ترخیص از تاجر گرفته می شود. بنابراین در صورت صادر کردن مجدد کالا، کل مبلغ به تاجر عودت داده می شود. البته این بدین معنی نیست که ترخیص کردن کالا از دبی هزینه ای ندارد. بلکه موارد زیر شامل این هزینه می شوند.
 • هزینه بیمه کالا
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه بارگیری و تخلیه
 • مالیات ها و عوارض
 • تعرفه های گمرکی
مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج


آیا ترخیص کالا از دبی تفاوت زیادی با ترخیص کالا در ایران دارد؟


بسیاری از تاجران این سوال را دارند که ترخیص کالا از دبی چه فرق با ترخیص کالا در ایران دارد. در این خصوص لازم است متذکر شویم که اصول اولیه امور گمرکی تقریبا در تمام کشورهای جهان یکسان می باشند. اما این قوانین ممکن است در جزئیات با هم فرق کنند. بنابراین اصول کلی ترخیص کالا در دبی و در ایران یکی است. اما این دو در برخی از مراحل و جزئیات با هم متفاوت هستند.
آشنایی با قوانین و شرایط گمرکی دبی برای ترخیص کالا از دبی ضروری می باشد. بنابراین اگر در این زمینه اطلاع و آگاهی کافی ندارید، هرگز بی گدار به آب ندهید. زیرا این کار موجب از دست رفتن زمان، انرژی و پول شما خواهد شد. برای ترخیص کالا از دبی بهتر است از یک شرکت بازرگانی معتبر و باسابقه در این زمینه کمک بگیرید. این گوه بدون هیچ نگرانی و استرس می توانید کالاهای خود را از دبی ترخیص نمایید.

مشاوره ترخیص لوازم برقی از گمرک در طاها خلیج


شرکت ترخیص کالا از دبی: بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس


شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس یکی از بهترین شرکت هایی است که در زمینه ترخیص کالا از دبی و ثبت سفارش کالا فعالیت دارد. این شرکت با توجه به دارا بودن نمایندگی فعال در دبی، دانش، تجربه و تخصص تیم خود توانسته در زمینه واردات و صادرات کالا رضایت بسیاری از تجار گرامی را جلب نماید. جهت ترخیص کالا از گمرک بوشهر و سایر گمرک ها می توانید با کارشناسان طاها فیدار خلیج در ارتباط باشید.


مقاله پیشنهادی:
ترخیص کالا بدون واسطه چیست
پرسودترین کالاهای وارداتی از دبی
واردات لوازم جانبی موبایل از چین و دبی
ترخیص کالا در امارات

نظرات

با سلام اینجانب یک شرکت تجاری در دبی ثبت نمودم سوال بنده این است که بنده در نظر دارم کالاهایی را مثلا از انگلیس یا چین به دبی به نام شرکت خود وارد و از دبی به ایران صادر کنم میخواستم بپرسم شرایط و مراحل این روند کار به چه صورت می باشد سپاس امیر کحالیان

ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا