مشکلات رایج در روند ترخیص کالا

مشکلات رایج در روند ترخیص کالا

13 اسفند1398
مشکلات رایج در روند ترخیص کالا


مختصری از نحوه واردات و صادرات کالا و مشکلات ترخیصهر کالای وارداتی برای اینکه بتواند طی یک مسیر درست و قانونی وارد کشور شده و به بازار راه یابد لازم است مقررات و مراحل گمرکی را به طور کامل رعایت کند. پس از طی مراحل لازم برای بررسی کالا و روند ترخیص کالا، اجازه خروج از انبار گمرک صادر شده و کالا به بازار راه می یابد.
با این حال ترخیص مرحله ای اجتناب ناپذیر برای صادرات واردات کالا است و کسب و کار شما نیاز به دید کاملی در مورد نیازهای ترخیص کالا از گمرک مقصد دارد. همچنین باید مشکلاتی احتمالی را که می تواند در حمل و نقل هوایی واقیانوسیی  شما تأثیر بگذارد، درک کنید. اکنون زمان آن است که مشکلات ترخیص کالا از گمرک را بدانید. 
مشکلاتی احتمالی در ترخیص
 


 مشکلات احتمالی در ترخیصحین فرایند ترخیص کالا از گمرک چه مشکلاتی پیش روی بازرگانان قرار می گیرد؟
و آیا این مشکلات هزینه ای برای بازرگانان در پی دارد؟
بازرگانی طاها خلیج راه های گسترده ای را برای مشاغل کوچک و متوسط به دنبال تقویت عملیات حمل و نقل صادراتی و کسب اطلاعات در مورد مسائل ترخیص کالا از گمرک بین المللیبه شما ارائه می دهد.


طبقه بندی اشتباه در حمل و نقل شما
هنگام توصیف محصول خود دراسناد گمرکی، شاید شما آن را به گونه ای طبقه بندی کرده باشید که دیدگاه گمرک کشور مقصد نسبت به محصول شما نادرست باشد. شرکت هایی که محصولات و مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و موارد تکنولوژی را ارسال می کنند ممکن است در معرض خطر ویژه ای برای این اشتباه در ترخیص کالا باشند.
 


امور پیش بینی نشده در ترخیص گمرکهنگامی که بار شما به مقصد خود رسید ، ممکن است مراحل واقعی برای ترخیص کالا بیش از آنچه که در نظر داشته اید به طول بیانجامد و یا هزینه های بیشتر از انچه که تصور داشته اید به دنبال داشته باشد.این موضوع ممکن است ترخیص کالا از گمرک را تا  زمان پرداخت هزینه به تأخیر می افتد.ترخیص کالا طاها خلیج سایر مشکلاتی که می تواند در  گمرک پیش آیدمسائل بهداشتی و ایمنی:


ترخیص کالا از گمرک انجام نمی شود زیراممکن است اداره حمل و نقل هوایی یا اقیانوسی کالای ارسالی شما را به عنوان یک تهدید بالقوه برای سلامتی یا ایمنی شناسای کند. در این حالت به احتمال زیادکالای شما اجازه ترخیص پیدا نمی کند و باید به دنبال گزینه های جایگزین برای تغییر مسیر یا برگشت کالا باشید.
 


مسائل مربوط به اسناد اساسی:


مشکلات اساسی در این رابطه شامل برچسب زدن کالا از قبیل گواهی های مبدا، وزن، مواد تشکیل دهنده و علائم شناسایی و ... باشد که برای ترخیص بسیاری از محموله ها لازم است. علاوه بر نقص برچسب ها، ترخیص کالا از گمرک معمولاً به دلیل اینکه صادرکننده نتوانسته است کلیه فرم های لازم را ارائه دهد، رد می شود.
 


مقررات بسته بندی کشور پذیرنده:


برخی از درگاه های مقصد روش های بسته بندی ویژه کالاهای وارداتی را قبل از اعطای ترخیص از گمرک تعیین می کنند. اگر مواد شما به درستی بسته بندی نشده باشد ، ممکن است مجوز حمل و نقل شما برای ترخیص کالا از گمرک رد شود. 


مطالب مرتبط: بازرسی کالای وارداتی و صادراتی

بازرگانی طاها خلیج توصیه هایی برای حل مشکلات ترخیص کالا از گمرک، از جمله کمک به خریدار و شرکت بیمه ارائه می دهد. همچنین می توانید برای مشاوره گمرکی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.

نظرات
ارسال نظر