شماره کوتاژ گمرک چیست؟

شماره کوتاژ گمرک چیست؟

شماره کوتاژ گمرک چیست؟

26 اسفند1398
شماره کوتاژ گمرک چیست؟


یکی از اصطلاحات آشنا در روند ترخیص کالا از گمرک، کوتاژ است. اما کوتاژ چیست؟

همانطور که در مطلب ترخیص کالا برایتان شرح داده شد، هر کالایی برای اینکه از گمرک ترخیص شود باید 10 مرحله مهم را طی کند. اولین مرحله برای ترخیص هر کالایی ثبت اظهارنامه در سامانه EPL است. به محض اینکه هر کالایی در گمرک توسط سامانه EPL اظهار می شود، این سامانه بلافاصله اظهارنامه را قفل و یا به اصطلاح کوتاژ می کند. پس از قفل شدن یک شماره اختصاصی به اظهارنامه شما تعلق میگیرد.این شماره که برای هر اظهارنامه ای اختصصی و منحصر به فرد می باشد، شماره کوتاژ یا شماره سریال اظهار نامه نامیده می شود.


مطلب اظهارنامه گمرکی شما را با اظهارنامه و مدارک لازم برای ثبت آن آشنا می کند.


پس از دریافت شماره کوتاژ کارمندان گمرک محموله شما را با این شماره شناسایی می کنند و شما نیزبرای پیگیری امور گمرکی از قبیل اعتراض و شرکت در کمیسیون های گمرکی باید سریال اظهارنامه یا شماره کوتاژ را ارائه دهید.

به طور خلاصه به مرحله ثبت اظهارنامه در گمرک برای واردات و صادرات هر کالایی کوتاژ گفته می شود.

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.


مطالعه بیشتر
اینکوترمز

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا