ترخیص کار گمرک: معرفی شغل ترخیص کاری

ترخیص کار گمرک: معرفی شغل ترخیص کاری


برای اینکه بتوانید در صادرات و واردات کالا موفق بوده و در تجارت بین المللی حضور مستمر داشته باشید باید با فرآیند ترخیص کالا از گمرک آشنایی کامل داشته باشید و با شناخت پیچیدگی های آن کالای خود را در اسرع وقت از گمرک ترخیص کنید. اگر با انجام این فرآیند به طور کامل اشنایی داشته باشید پروسه ترخیص کالا را خودتان شخصا انجام می دهید. اما اگر شناخت لازم و یا وقت کافی برای پیگیری امور ترخیص کالا را ندارید، باید آن را به ترخیص کار گمرک واگذار کنید.
 

ترخیص کار گمرک کیست ؟



به طور کلی ترخیص کار گمرک شخصیتی است که با وکالت از وارد کننده کالا یا صادر کننده کالا کلیه مراحل و عملیات  ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهد. این شخصیت می تواند حقیقی یا حقوقی باشد.



ترخیص کار گمرک


تفاوت حق العملکار با ترخیص کار گمرک



شاید به ظاهر ترخیص کار و حق العملکار با هم تفاوتی نداشته باشند اما در واقع این طور نیست. اگر یک ترخیص کار گمرک بتواند مجوز و پروانه های کاری مشخصی را دریافت کند به عنوان حق العمل کار گمرک شناخته می شود.
درواقع حق العمل کار شخصیتی است که با نام خود ولی به نیابت از شخص یا شرکتی دیگر عملیات مشخصی را انجام می دهد و در ازای انجام آن مزد یا حق العمل می گیرد.
باید توجه داشت که حق‌العمل‌کار نماینده نیست و وکالت ندارد در مقابل از جانب شخص و شرکت نیابت دارد.کسی که نمایندگی یا وکالت دارد، با نام موکل خود معامله انجام می دهد. اما حق العمل کار که نیابت دارد با نام خودش وارد معامله شده و نام آمر خود را کتمان می کند.

ترخیص کار گمرک با دارا بودن شرایط زیر حق العملکار شاخته می شود:

  • قبولی در آزمون حق العمل کاری از گمرک و دریافت پروانه آن
  • داشتن کارت بازرگانی
  • تابعیت ایران
  • کارمند دولت نباشد
  • داشتن حداقل ۲۵ سال سن
  • نداشتن محکومیت به جرم و جنایت و عدم سابقه قاچاق در گمرک به گواهی کتبی مقامات مربوط
  • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم دبیرستان
  • پذیرفته شدن در امتحان قانون امور گمرکی و آیین‌نامه آن
 

تزخیص کار کالا
 


چرا ترخیص کار استخدام کنیم؟
 

همانطور که می دانید در انجام هر معامله تجاری طرفین موظف هستند تا کالای مورد نظر را در زمانی که تعیین کرده و بر آن توافق شده، به دست مشتریان برسانند. در صورتی که فرایند ترخیص کالای وارداتی یا صادراتی در گمرک بیش از مدت تعیین شده به طول انجامد، صادرکننده و یا واردکننده از این بابت متضرر می شوند. بنابراین اگر فرایند ترخیص کالا از گمرک را به شخصی که در این رابطه مهارت داشته و با پروسه آن به طور کامل آشنایی دارند بسپارند می توانند بدون فوت وقت و در زمان تعیین شده کالای خود را ترخیص کنند و نگرانی از این بابت نخواهند داشت.

وظایف ترخیص کار گمرک



 وظیفه ترخیص کار گمرک به طور کلی انجام اموری است که برای ترخیص کالا از گمرک باید انجام شود. ترخیص کالا شاید به ظاهر ساده باشد وشما تصور کنید که با طی کردن یک سری مراحل روتین می توانید براحتی کالای خود را از گمرک ترخیص کنید. اما به واقع این طور نیست. یک ترخیصکار ماهر با آشنایی کامل با تعرفه های گمرک، آشنایی کامل با نرخ عوارض انواع کالای وارداتی و همچنین تسلط به قوانین صادرات و واردات کالا می تواند کالای شما را در زمان مناسب و با گمترین هزینه از گمرک خارج کند.اما به طور کلی ترخیص کار گمرک وظایف زیر را دارد:

تهیه و آماده ساری کلیه مدارک لازم برای ارائه به گمرک ( این مدارک شامل اطلاعات کشور مبدا و مقصد ، هرینه های پرداختی، مجوز ها و ... می باشد)
ارائه مشاوره های مورد نیاز به کارفرما در زمینه تعرفه های گمرگی و تعیین ارزش کالاهای صادراتی و وارداتی
کسب اطلاعات کامل در زیمنه بخشنامه ها و قوانینی که برای ترخیص کالای مورد نظر
حضور دائم در گمرک برای پیگیری روند ترخیص کالا
 

گروه بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ترخیص کالا، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش کالا و ... می باشد تا ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط ترخیص کار گمرک به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.
 

  سوالات متداول 

 

چگونه به ترخیص کار گمرک (دفتر بازرگانی) اطمینان کنیم؟


برای اطمینان بیشتر با صاحب کالا قرارداد محضری منعقد می شود. علاوه بر این طاها فیدار خلیج فارس برای اطمینان به صاحبان کالا، شرکتها، نمایندگی های معتبر و واردکنندگانی که طی سالها با آن ها همکاری داشته است را معرفی کرده و کالاهای مربوطه را در نهایت ترخیص می کند.

آیا همیشه به ترخیص کار گمرک دسترسی داریم؟


دراین خصوص شماره تلفنهای ثابت وهمراه مسئول بازرگانی و ترخیص کار گمرک به صاحب کالا ارائه می شود. به این ترتیب صاحب کالا  در24ساعت شبانه روز به ترخیصکار دسترسی و ایشان پاسخگوی سولات صاحب کالا هستند.

روند تشریفات ترخیص به صاحب کالا اطلاع رسانی می شود ؟


تمام مراحل ترخیص به صورت شفاهی ودربرخی مراحل مانند ارزیابی کالا به صورت تصویر از جانب ترخیص کار برای صاحب کالا ارسال میشود تا از روند کار مطلع شود. دسترسی سریع:

ترخیص کالا از هند
ترخیص کالا از چین
ترخیص کالا از دبی
ترخیص کالا از گمرک بوشهر
ترخیص کالا از گمرک بندر عباس
ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی
ترخیص کالا از بندر امام خمینی
ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی



 



 


مشاوره رایگان ترخیص کالا