ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران ؛ اهمیت، مزایا و مراحل آن

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران ؛ اهمیت، مزایا و مراحل آن

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران ؛ اهمیت، مزایا و مراحل آن

23 آبان1401
ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران ؛ اهمیت، مزایا و مراحل آن

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که هیچ کشوری نمی تواند تمامی محصولات و لوازمی که می خواهد را خودش تولید کرده و استفاده کند. این موضوع دلایل بسیار متفاوتی دارد. از جمله : نبود امکانات و هزینه ی بسیار بالا نسبت به واردات آن کالا و نداشتن دانش تولید آن محصول و ... . در این حالت بهترین کار واردات آن کالا و محصولات از کشور های دیگر است. در این محتوا می خواهیم در مورد ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران و چگونگی انجام این عمل را به صورت ساده برایتان شرح دهیم با ما همراه باشید.

ترخیص کالا از گمرک تهران


گمرک شهریار تهران در سال 1355 در کشور شروع به کار کرد. دلیل ایجاد گمرک شهریار تهران رشد بسیار واردات و صادرات بود. در سال 1390 گمرک غرب تهران و گمرک نمایشگاه ها و گمرک جنوب تهران پس از طرح دولت جهت ساماندهی به امور گمرک ها و استفاده ی بهینه از نیروی انسانی با دیک دیگر ادغام شدند. این اقدام باعث عملکرد بهتر و متمرکز تر تجارت در کشور شد. ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران یکی از دروازه های مهم کشور در زمینه ی تجارت به شمار می رود. این گمرک با بیشتر کشور های دنیا ارتباط بازرگانی دارد. گمرک شهریار تهران یکی از فعال ترین گمرک های کشور به شمار می رود. گمرک شهریار تهران در کیلومتر 7 جاده ی قدیم کرج ساخته شده است. آدرس بسیار دقیق گمرک شهریار انتهای خیابان بهشتی است. گمرک های تهران به چهار دسته تقسیم می شوند. 1- گمرک غرب 2- گمرک فرودگاه امام خمینی 3- گمرک شهریار 4- گمرک پست .


بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی


مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران


همان گونه که در بخش بالا برایتان گفتیم واردات و صادرات بخش های مهم اقتصاد هر کشوری به شمار می روند. انجام این کار به معنای فعال بودن اقتصاد یک کشور است. ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران مزایای بسیاری دارد که در این بخش آن ها را برای شما بیان می کنیم.
 1. حضوری فعال در مرکز تجاری کشور
 2. مساحت 51 هزار متر مربع انبار مسقف و فضای مفید جهت استفاده
 3. دسترسی راحت به ریل ها
 4. دارای سامانه های هوشمند اطفای حریق
 5. داشتن ماشین آلات پیشرفته روز دنیا
 6. دارای انبار جداگانه برای نگهداری کالا های پر خطر
واردات و صادرات کالا- ترخیص کالا از گمرک شهریار

ترخیص کالا


در ابتدا اجازه دهید قبل از ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران معنای ترخیص کالا را برایتان شرح دهیم. ترخیص کالا به معنای انجام کلیه ی اقداماتی است که افراد برای آزاد نمودن کالاهای وارداتی و صادراتی از گمرک انجام می دهند. انجام این اقدامات به طور معمول یا توسط خود افراد انجام می شود یا توسط نماینده های قانونی آنان انجام می شود. گمرک شهریار تهران سالیانه حجم بسیار زیادی از کالا های مختلف وارداتی را ترخیص می نماید. کالا های بسیاری از این گمرک ترخیص می شوند از جمله : نخ و پارچه – ماشین های نو و استوک – موبایل و لوازم جانبی آن – انواع چسب ها – فراورده های مشتق نفت و گاز – چرم و پوست – ترخیص کالا های سفارت خانه – ترخیص فرش های ماشینی.


بیشتر بخوانید: واردات و ترخیص پارچه از گمرک


مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران


کار ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران هیچ گونه فرقی با دیگر گمرک های کشور ندارد. همه ی گمرک های کشور طبق قوانین کشور عمل کرده و کالا ها را ترخیص می نمایند. برای ترخیص نمودن کالا شما نیاز به اسناد بسیاری دارید. از جمله :
مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران

ترخیص کار گمرک کاری بسیار زمان بر و تخصصی است. در این میان شما اگر زمان کافی برای انجام این کار ندارید و یا تخصصی در این مورد ندارید شرکت هایی هستند که این کار را به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی انجام می دهند.

مراحل ترخیص کالا از گمرک تهران به این شکل است:
 1. تنظیم نمودن اظهارنامه ای پی ا
 2. تنظیم نمودن اسنادی چون : پکینگ لیست و ...
 3. پرداخت نمودن صورت حساب
 4. دریافت پروانه ترخیص کالای مورد نظر
 5. ثبت کالا در سایت و بارگذاری مدارک
 6. کوتاژ و پرداخت گمرکی
 7. دریافت مجوز های لازم برای ترخیص کالای مورد نظر
 8. رسیدگی کردن به کار های صندوق
 9. پیگیری کردن و اخذ پروانه الکترونیکی
 10. دریافت مجوز بارگیری و بیجک خارج شدن کالا از گمرک
 11. دریافت شناسه های انبار و ماشین
 12. مطابقت دادن اطلاعات کالا توسط کارشناس
 13. صدور اجازه خروج کالا از گمرک

ثبت سفارش کالا


یکی از مراحل مهم در ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران انجام ثبت سفارش کالا است. این عمل باید انجام شود و در غیر این صورت کالای شما به صورت قانونی نمی تواند وارد کشور شود. در قانون کشور ما وارد کنندگان و صادرکنندگان حتما باید قبل از ورود کالا به کشور کالای مورد نظر را در سامانه جامع تجارت ثبت نمایند. برخی مدارکی که برای ثبت سفارش کالا نیاز دارید:
 • دریافت کارت بازرگانی
 • دریافت مجوز های قانونی
 • اصل پروفرما
 • دریافت کد کاربری و رمز عبور در سامانه جامع تجارت
 • ثبت درخواست ارائه اطلاعات
 • ثبت سفارش بانکی و یا غیر بانکی
 • اطلاعات حمل کالا
 • مقدار و وزن و نوع بسته بندی و ... است.

سخن پایانی


واردات و صادرات نقش مهمی را در اقتصاد یک کشور ایفا می نمایند. هیچ کشوری را نمی توانید پیدا کنید که همه ی محصولات و لوازمی را که نیاز داشته باشد را خودش تولید کند. انجام این کار به خاطر دلایل بسیاری ناشدنی است. به همین منظور کالا های مورد نیاز در کشور وارد می شود و کالا های مازاد به خارج از کشور صادر می شود. ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران یکی از مهم ترین کار های واردات و صادرات به شمار می رود. برای ترخیص کالا از گمرک شهریار داشتن دانش کافی و تخصص در این کار و همچنین داشتن زمان کافی برای انجام این کار بسیار اهمیت دارد.


در خصوص ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران شرکت های بسیاری وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهند. یکی از بهترین شرکت های در زمینه ترخیص کالا شرکت ترخیص کالای طاها فیدار خلیج فارس است . این شرکت سابقه ی درخشانی در زمینه ترخیص کالا دارد. در این شرکت از زبده ترین و ماهر ترین کارشناسان و مشاوران استفاده شده است. شرکت ترخیص کالا طاها فیدار خلیج فارس یکی از با تجربه ترین گروه های ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران و ترخیص کالا از گمرک بوشهر و ... به شمار می روند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.مقالات مرتبط
ترخیص لوازم خانگی از گمرک


نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا