هزینه حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی و دریایی چقدر است؟

هزینه حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی و دریایی چقدر است؟

هزینه حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی و دریایی چقدر است؟

هزینه حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی و دریایی چقدر است؟

19 بهمن1401
هزینه حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی و دریایی چقدر است؟

روش های زیادی وجود دارند که از این طریق تجار می‌ توانند اجناس خود را به داخل کشور وارد کنند. چین جزو یکی از کشور های بسیار پر فعالیت در زمینه وارد کردن جنس به داخل کشور ایران می باشد. امروزه قسمت زیادی از کالاها و محصولاتی که به دست افراد می رسد از روش های مختلفی مانند کشتی و هواپیما منتقل می شوند. پس یکی از موضوعات مهم در این میان هزینه حمل بار از چین به ایران است. حمل بار به دوصورت هوایی و دریایی ممکن است صورت بگیرد. ما در ادامه این محتوا به بررسی هزینه حمل بار هوایی ودریایی از چین به ایران می پردازیم. به طور کلی افرادی که به دنبال وارد کردن محصول به داخل کشور هستند همواره به دنبال پیدا کردن راهی اقتصادی و مطمئن می باشند تا بتوانند بار خود را به این ترتیب انتقال دهند.
می توان گفت
حمل و نقل دریایی از کشور چین به کشور ایران جزو یکی از راه های بسیار عالی برای این کار است‌ هزینه حمل بار از چین به ایران قیمتی بسیار مناسب دارد. به همین دلیل بسیاری از واردکنندگان تمایل دارند که از راه دریا و از طریق کشتی اجناس خود را به داخل کشور ایران وارد کنند‌ می توان گفت این روش مانند حمل و نقل هوایی از سرعت بالایی برخوردار نمی‌ باشد، اما به دلیل مقرون به صرفه بودن و مطمئن بودن جزو یک روش بسیار پرطرفدار در بین افراد می باشد. اگر شما این روش را انتخاب کرده و اجناس خود را از طریق دریا و کشتی وارد کشور کرده اما در رابطه با هزینه آن سوال دارید بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران


در این قسمت می خواهیم به بررسی هزینه حمل بار از چین به ایران بپردازیم. می توان گفت این روش نسبت به روش زمینی و دریایی از هزینه ارسال بیشتری برخوردار است. اما نمی‌ توان مزیت های حمل و نقل هوایی را نادیده گرفت. زیرا در این روش افراد می‌ توانند با سرعت بسیار بالایی محصولات خود را دریافت کنند. این ویژگی و مزیت برای بار هایی که تاریخ انقضا دارند مانند مواد غذایی، میوه، دارو، نمونه‌ های آزمایشگاهی و دیگر موارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در روش هوایی ایرلاین هایی که برای کشورهای خارجی می باشند از قوانین مخصوص برای حمل بار پیروی می کنند. به همین دلیل این ایرلاین ها هزینه‌ ای برابر با قیمت دلار از افراد دریافت می کنند.به عنوان مثال هزینه حمل بار از چین به ایران بر حسب وزن بار محاسبه می‌ شود. هر بار دارای دو وزن حقیقی و حجمی می باشد. وزن حقیقی در واقع همان وزن واقعی بار است که بر روی باسکول نشان داده می شود. وزن حجمی همان ابعاد بار می باشد که بعد بسته بندی محاسبه می شود و درون هواپیما قرار می گیرد. بر اساس فرمول مشخص شده ابتدا وزن حجمی با وزن واقعی کالا مقایسه می شود. هر کدام از این وزن ها اگر بیشتر باشند به عنوان وزن قابل پرداخت انتخاب شده و هزینه حمل هوایی بار بر اساس آن محاسبه می گردد.هزینه های جانبی در حمل بار هوایی


در هزینه حمل بار از چین به ایران یک سری هزینه های جانبی نیز وجود دارد. این هزینه ها شامل:
 • هزینه انتقال به فرودگاه مبدا.
  هزینه های تشریفات گمرکی در فرودگاه کشور مبدا.
 • هزینه بسته بندی بار مورد نظر.
 • هزینه های بیمه.
 • هزینه های دریافت مدارک.
 • هزینه های انبارداری.
 • هزینه های ترخیص کالا از گمرک.
 • هزینه انتقال از فرودگاه به محل مورد نظر.
می باشند. می توان گفت این هزینه ها اصولا هزینه های مادی بار به حساب می آیند که علاوه بر هزینه هواپیما این هزینه‌ ها هم اضافه می شوند.

بررسی هزینه حمل و نقل بار دریایی از چین به ایران


اگر بار شما بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد، بهترین و ارزان ترین روش برای ارسال آن از طریق دریا می باشد. شما با استفاده از کانتینر های ۲۰ فوتی با قیمت بسیار مناسب تر از کانتینرهای ۴۰ فوتی می توانید بار خود را از طریق دریا و از کشور چین به ایران ارسال نمایید. حمل کالا از طریق دریا شامل دو نوع می باشد.

 • بار کامل کانتینر FCL
 • بار کمتر از یک کانتینر LCLاگر میزان بار شما بسیار زیاد است می‌ توانید از کانتینرهای بزرگی که مخصوص حمل و نقل می باشند استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید باید به همان میزان نیز هزینه خود را افزایش دهید. نحوه ارسال بار می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی بگذارد. شما با استفاده از روش‌ های دربستی، اشتراکی و فله ای می توانید بار های خود را ارسال نمایید. البته هر کدام از این روش ها دارای تعرفه مشخصی می باشند. پس اگر می خواهید هزینه حمل بار از چین به ایران را محاسبه کنید باید تمام این موارد را بررسی کرده تا بتوانید به قیمت دقیق و کلی در پایان کار برسید.روش های کاهش هزینه حمل بار دریایی از چین به ایران


شما با استفاده از یک سری روش ها می توانید هزینه حمل بار از چین به ایران را از طریق دریا کاهش دهید. حال با ما همراه باشید تا به بررسی این روش ها بپردازیم.

 1. اولین روشی که می تواند هزینه حمل بار شما را کاهش دهد انتخاب بندر مناسب در مبدا می باشد. انتخاب بندر مناسب می تواند نقش بسیار مهمی در هزینه های پرداختی شما داشته باشد. در نظر داشته باشید اگر شما بندری بسیار نزدیک به کارخانه تولید کننده محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید می توانید تا حدود ۲۰ درصد هزینه های خود را کاهش دهید. البته در شرایط خاص می توانید بندری با فاصله بیشتر به کارخانه تولید کننده محصول خود را انتخاب کنید. اگر بندر نزدیک کارخانه تولید کننده محصول شما کالا را به ایران منتقل نمی کند. همچنین اگر شما قیمت پیشنهادی بهتری از بندر دیگری داشته باشید نیز می‌ توانید در انتخاب خود تجدید نظر کرده و بندری با فاصله بیشتر از کارخانه را انتخاب نمایید. تمام این موارد بستگی به صلاح دید و نظر خود فرد دارد.
 2. انتخاب بندر مناسب در کشور مقصد نیز یک عامل بسیار مهم در کاهش این هزینه ها می باشد. شما با انتخاب یک بندر بسیار مناسب در کشور مقصد می توانید تا حدود زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اگر بخواهید از کشور چین بار خود را به کشور ایران بیاورید بهترین انتخاب برای شما بندر شهید رجایی یا بوشهر می باشد. این بنادر همیشه بهترین نرخ را برای حمل کالا به صورت کانتینر دریافت می کند. ترخیص کار گمرک در این بندر می تواند در سریع ترین زمان ممکن کار ها را انجام دهد. ترخیص کالا از گمرک بوشهر نیز یک انتخاب عالی است.
 3. انتخاب کشتیرانی مناسب نیز یک فاکتور مهم دیگر می باشد. اگر شما در انتخاب کشتیرانی خود دقت داشته باشید می توانید تا حدود ۵۰ درصد بر روی هزینه های خود صرفه جویی نمایید. این کار نیازمند تحقیق می باشد تا بتوانید کشتیرانی با قیمت مناسب را پیدا کرده و محصولات خود را از چین به کشور ایران حمل نمایید.
 4. محاسبه هزینه دیرکرد و هزینه‌ های احتمالی جزو مواردی می باشند که معمولا افراد به آن توجه نمی کنند. اما هزینه دیرکرد کانتینر بر حسب قیمت دلار می باشد و می تواند بر روی قیمت نهایی حمل بار شما تاثیرات بسیار زیادی بگذارد. پس باید به هزینه دیرکرد کانتینر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بهترین روش حمل بار از چین به ایران


در مطالب بالا در رابطه با روش های هوایی و دریایی و هزینه حمل بار از چین به ایران صحبت کردیم. می‌ توان گفت به طور کلی و بر اساس تحقیقات بسیار زیاد بهترین راه برای حمل بار از چین به ایران حمل و نقل هوایی می باشد. افراد می توانند کالای شخصی و تجاری خود را از طریق حمل و نقل هوایی وارد کشور مقصد کنند.
واردات از طریق هوایی یک روش بسیار عالی به حساب می‌ آید. این روش جزو سریع ترین روش ها است. مزیت بسیار بالای این روش سبب شده است که افراد بسیار زیادی تمایل داشته باشد از آن برای انتقال بارها و مرسولات خود استفاده کنند. البته هزینه حمل بار از چین به ایران از طریق هوایی تا حدودی بالا می باشد. اما به دلیل مزیت های زیادی که این روش دارد می توان از این هزینه ها نیز چشم پوشی کرد.
این سرعت عمل در ارسال برای محصولات صادراتی مانند مرسولات فاسدشدنی، دارویی و یا مواد غذایی بسیار از از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. افرادی که نوع کالای آن ها از این مدل ها می باشد تمایل زیادی دارند که از حمل و نقل هوایی استفاده کنند.بهترین شرکت بازرگانی از نظر امنیت و هزینه حمل بار از چین به ایران


می توان گفت یکی از بهترین بازرگانی هایی که در این زمینه بسیار خوش درخشیده است
بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس است. شما می‌ توانید با کمک این بازرگانی کالای خود را در سریع ترین زمان ممکن و از طریق ایمن ترین راه ها از کشور چین به کشور ایران وارد نمایید. هزینه حمل بار از کشور چین به کشور ایران توسط این بازرگانی بسیار منطقی و مناسب می باشد. شما از طریق تماس با این شرکت بازرگانی بسیار معتبر می توانید مشاوره های لازم را گرفته و بهترین تصمیم ممکن را در زمینه ثبت سفارش کالا خود اتخاذ نمایید.

همچنین می توانید با مشاورین مجموعه مشورت کرده و به صورت کامل با مراحل و روند
ترخیص کالا از چین به کشور ایران آشنا شوید و از هزینه حمل بار از چین به ایران و تعرفه های گمرکی آن نیز اطلاع پیدا نمایید. در نظر داشته باشید برای انجام این کار باید تمام مجوزهای واردات و ترخیص کالا از کشور چین را داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی ترخیص کالا خود را از گمرک به ادارات گمرک انجام دهید. بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس همراه همیشگی شما می باشد. شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از مراحل ابتدایی تا پایانی کار خود را صفر تا صد به این بازرگانی سپرده و تمام مرسولات خود را به صورت سالم و در سریعترین زمان ممکن با هزینه های بسیار پایین در کشور مقصد دریافت نمایید.


مقالات مرتبط
ترخیص کالای دریایی

واردات پوشاک از ترکیه
پرسود ترین کالاهای وارداتی از چین
حمل یکسره کالا چیست
صادرات زعفران؛ شرایط، قوانین و مراحل صادرات زعفران
واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک
بیمه باربری کالا
ترخیص بلبرینگ از گمرک
واردات لوازم جانبی موبایل از چین و دبی
مدت زمان حمل بار از چین

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا