واردات و ترخیص گیربکس از گمرک به چه صورتی انجام می‌گیرد؟

واردات و ترخیص گیربکس از گمرک به چه صورتی انجام می‌گیرد؟

واردات و ترخیص گیربکس از گمرک به چه صورتی انجام می‌گیرد؟

22 مرداد1401
واردات و ترخیص گیربکس از گمرک به چه صورتی انجام می‌گیرد؟


همان طور که می‌دانید، امروزه بحث واردات کالاهای مختلف و ترخیص کالا از گمرک بسیار داغ است. البته این کار سختی های خود را نیز دارد. ترخیص و واردات گیربکس از گمرک یکی از معدود وارداتی است که انجام آن بسیار دشوار می‌باشد و نیاز به تخصص خاصی است. دلیل آن نیز تخصصی بودن این محصول می‌باشد. قبل از هر چیزی می‌خواهیم مطالبی در مورد گیربکس و ساختار آن و همچنین کاربرد های آن در صنعت را برایتان شرح دهیم. در حالت کلی می‌توان گفت که گیربکس قطعه ای است که نیروی موتور را به محرکه تبدیل می‌کند و آن را در درجه های مختلفی تنظیم می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات تکمیلی را در این مورد برایتان شرح دهیم.


معرفی گیربکس

علاوه بر واردات گیربکس از گمرک، نکات فنی مهمی نیز در مورد این قطعه وجود دارد که به شرح آن ها می‌پردازیم. یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعه ای که نیروی تولید شده از موتور ماشین یا دستگاه را به چرخ دنده ها منتقل می‌کند، گیربکس است. در حالت کلی، گیربکس می‌تواند سرعت گشتاور حاصل از موتور را به میزان کافی به چرخ ها و میل لنگ منتقل کند. کنترل سرعت دلخواه نیز بستگی به تنظیم گیربکس خواهد داشت. زمانی که بخواهیم با سرعت پایین تری حرکت کنیم، گیربکس را به میزان کمی درگیر خواهیم کرد.
واردات گیربکس از گمرک بستگی به افزایش تولیدات صنعتی کشور دارد. برای مثال، زمانی که در کشور قطعات صنعتی و ماشین آلات تولید شوند، نیاز به گیربکس بیشتر احساس می‌شود. ترخیص گیربکس از گمرک نیز نیاز به لیستی از مجوزها و مراحل قانونی دارد که باید طی شوند. در ادامه به بررسی این روند ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.


مجوز ها و روند وارد کردن گیربکس به داخل کشور

همان طور که می‌دانید، برای واردات گیربکس از گمرک نیاز به انجام یک سری امورات اداری و اخذ مجوز های مورد نیاز را داریم. مراحل واردات و ترخیص گیربکس از گمرک، در حیطه روند ترخیص قطعات صنعتی می‌باشد. یعنی تمام هزینه ها و مجوز های گمرکی قطعات صنعتی، شامل گیربکس نیز می‌شود. برای وارد کردن گیربکس باید ابتدا از اداره صنعت و معدن و تجارت، نسبت به اخذ مجوز ترخیص کالا اقدام کرد. سپس توسط کارت بازرگانی، سفارش گیربکس ثبت نمود. پس از آن باید نظریه آزمایشگاه داخل گمرک را اخذ نمود. پس از طی کردن تمام این مراحل باید سریعا نسبت به اخذ استاندارد بین المللی اقدام کرد. زیرا این استاندارد می‌تواند تعیین کننده ارزش کالای وارد شده از گمرک باشد.
مدارک مورد نیاز برای واردات گیربکس از گمرک به ترتیب شامل بارنامه، برگ تسویه حساب، گواهی مبدا، فاکتور، بیمه نامه، قبض انبار گمرک و پروفرما یا پیش فاکتور می‌باشد. وجود تمام این مدارک برای ترخیص هر کالایی از گمرک الزامی است.
اهمیت واردات گیربکس به کشور

همان طور که می‌دانید، ایران یکی از کشور های مهم در عرصه صنعت و تولید می‌باشد. علاوه بر تولید گیربکس در داخل کشور، نیاز به واردات گیربکس از گمرک نیز احساس می‌شود. زیرا برای ساخت بعضی از دستگاه ها، کیفیت گیربکس های داخلی جوابگو نیست. اصولا از گیربکس های خارجی برای تولید دستگاه های بزرگ صنعتی و کارخانه ای استفاده می‌شود. زیرا این گیربکس ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. همان طور که گفتیم، واردات گیربکس از گمرک نیاز به رعایت پروتکل های خاصی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرند. شما تجار عزیز اگر قصد واردات گیربکس را دارید بهتر است پروسه ترخیص کالا را به یک ترخیص کار گمرک بسپارید چرا که آشنایی با فرآیند ترخیص انواع کالا ها از گمرک و پیچ و خم های آن باعث می شود که مدت زمان ترخیص کالا کوتاه تر شود.توجه به تعرفه گمرکی به هنگام واردات گیربکس از گمرک

زمانی که می‌گوییم تعرفه گمرک، یعنی شرایط و ضوابط و هزینه های مربوط به واردات گیربکس از گمرک یا هر وسیله دیگری باید در نظر گرفته شود. در گمرک برای هر محصولی یک کد مخصوصی تعریف شده است که با استفاده از آن می‌توان به اطلاعات مورد نیاز در مورد آن محصول دست یافت. زمانی که واردات و صادرات یک محصول ممنوع شود، آن را با استفاده از کد گمرکی و تعرفه آن مشخص می‌کنند. شاید شما در مورد این تعرفه اطلاعات کافی نداشته باشید. ولی شرکت های بازرگانی نظیر شرکت طاها فیدار خلیج فارس می‌تواند تمام امورات ترخیص گمرکی را برایتان انجام دهند. شرکت طاها فیدار خلیج فارس به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه واردات گیربکس فعالیت می‌کند.
همان طور که گفتیم، تعرفه گمرکی هر محصول با محصول دیگری متفاوت است. زمانی که می‌خواهیم نسبت به واردات گیربکس از گمرک اقدام نماییم، باید در بین مدارک مورد نیاز، کد گمرکی و تعرفه آن را نیز لحاظ کنیم.


شرکت طاها فیدار خلیج فارس

همان طور که توضیح دادیم، صادرات و واردات کالا از طریق گمرک کاری بسیار دشوار و نیازمند طی مراحل مختلفی می‌باشد. ترخیص و واردات گیربکس از گمرک نیز به شرایط مختلفی بستگی دارد. همچنین باید با استفاده از قوانین خاص گمرکی این کار را انجام داد. شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس یکی از شرکت های معتبر در زمینه ثبت سفارش کالا و ترخیص گیربکس از گمرک می‌باشد. اگر شما یکی از افرادی هستید که در زمینه فروش گیربکس و یا قطعات صنعتی فعالیت دارید، مطمئنا از کیفیت گیربکس ها و قطعات خارجی مطلع هستید. در صورتی که بخواهید از کشور های خارجی، گیربکس خریداری کنید می‌توانید به کمک شرکت طاها فیدار خلیج فارس این کار را انجام دهید. پس از خرید کالا مورد نظر از کشور مورد نظر، می‌توانید با آماده سازی مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا آن ها را به شرکت طاها فیدار خلیج فارس تحویل دهید.

تمام امورات گمرکی شما توسط این شرکت به سهولت قابل انجام می‌باشد. با آماده سازی مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا از گمرک بدون واسطه می‌توانید کار ترخیص خود را به این شرکت بسپارید. این شرکت با اخذ هزینه ترخیص کالا بسیار پایین نسبت به سایر شرکت های موجود و فعال در این زمینه می‌تواند امورات شما را تسهیل بخشد. شما تجار عزیز می‌توانید با خیال راحت، امور تجاری خود مانند صادرات، واردات و ترخیص از گمرک را به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای به بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست انجام امورات ترخیص و واردات گیربکس از گمرک می‌توانید با کارشناسان شرکت بازرگانی طاها فیدار خلیج فارس به صورت رایگان مشاوره داشته باشید.

مقالات مرتبط:
ترخیص رنگ نساجی از گمرک
ترخیص کالا بدون واسطه
ترخیص خودرو از گمرک
ترخیص لاستیک از گمرک

ترخیص لوله و اتصالات از گمرک
واردات و ترخیص پوشاک از ترکیه
ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

نظرات
ارسال نظر

مشاوره رایگان ترخیص کالا